Česky CZK
:
:


:

CZK | EUR

Splitboard Jones Aviator Split

 • Zboží je skladem
 • Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč
 • 818 míst pro osobní odběr v ČR a SR
 • Doručíme nejpozději ve středu 7. 12.
Tabulka velikostí
18 680 Kč
-20% / 23 350 Kč
Kolekce: zima 2015/2016
Záruka: 2 roky
Značka: Jones
Kategorie: Splitboardy
Nákupem získáte zákaznickou kartu s řadou výhod!
Popis zboží

Splitboard Jones Aviator

Jones Aviator je elitní freestylové prkno té nejvyšší kvality s 3D Power Camber prohnutím pro lepší stabilitu na zemi i ve vzduchu. Splitboard bude lehce, ale výkonně šlapat, užijete si s ním freeride a zároveň nebudete trpět v podmínkách, které nejsou zrovna ideální, jako např. tvrdý sníh nebo led. Konstrukce splitboardu je založena na dřevěném jádru doplněném o triaxiální skelné vlákno doplněné o karbonové výztuhy, které dodávájí nejvyšší torzní tuhost a poskytují bleskově rychlou odezvu. Grafika hor na desce Aviator byla upravena ze série akvarelů Lake Tahoe od umělce Chrise Crossena. Splitboard v sobě spojuje svobodu pohybu a volnost terénu, zakládající se na principech skialpinismu s požitkem jízdy na snowboardu.

Parametry

 • 3D Power Camber - varianta tradičního camber prohnutí, základna je zkosená až o jeden stupeň na okrajích
 • Magne Traction - zlepšuje přilnavost hran přidáním více kontaktních míst po celé desce.
 • Blunt Nose - přidáním Blunt Nose dostáváte delší špičku
 • Progressive Sidecut
 • Flip Flop Base
 • Sintered 9900 - skluznice je vyrobená z ultra-high polyetylenu
 • Power Core 2.0 - celodřevěné bukové jádro podstatně zvyšuje odolnost proti nárazům
 • Carbon Triax Fiberglass - 3-směrná skleněná vlákna protkaná carbonem, který tlumí vibrace
 • Oversized Recycled Edges - recyklované ocelové hrany pro větší odolnost
 • Recycled ABS Sidewalls - ABS plasty na vnějších sidewallech
 • Film Topsheet - odolná vrchní vrstva
 • Directional Twin
 • Fiberglass Reinforcement
 • OneBallJayy Bio vosk
 • Tuhost 7 (1-10)

 

Tabulka velikostí
DÉLKA 160 164
HMOTNOST JEZDCE (kg) 67-91 77-100+
Poradna - jak si vybrat

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu v prachovém sněhu), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo tzv. race či alpine (rychlá jízda na tvrdém prkně a s tvrdými přezkovými botami).

Vybírej podle výšky

Délka snowboardu musí odpovídat výšce jezdce. Platí pravidlo, že snowboard by měl sahat někam mezi bradu a nos. Příliš krátké prkno se bude v oblouku přetáčet, jízda po hraně se změní ve smýkání ze strany na stranu. Naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Zvažte se

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje Vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka prkna podle velikostí bot

Šířka snowboardu je důležitým parametrem, jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex dělá jízdu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně, jakmile jezdec zpomalí, obtížněji se vrací do oblouku. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Jak složit komplet

Jednotlivé součásti snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Špičkové prkno předpokládá vyšší model vázání a snowboardových bot. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci uvádí v katalozích a webových stránkách často doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Snowboard nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu a zacházení, pro maximální životnost snowboardu je ale dobré držet se několika pravidel a rad - Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

 

Tipy na různé druhy snowboardů:

Odkazy na značky snowboardů:

[produkty1]

[produkty2]

Doporučit produkt e-mailem

:
:
:
 
Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky