Česky CZK
:
: 

Burton

Za úplným zrodem přední americké značky Burton stojí Jake Burton Carpenter. Již od roku 1977 se zaměřuje na výrobu kvalitního snowboardového vybavení. Dnes se chlubí titulem největšího výrobce snowboardů ve světě. Značka Burton má za sebou dlouhou historii, díky které disponuje osvědčenými výrobními procesy a vynikající kvalitou. Stala se nezaměnitelnou a svéráznou značkou, která oslovuje jména jako jsou Shaun White, Jeremy Jones nebo Kazuhiro Kokubo. V jejich nabídce najdeme také vázáníbotyoblečeníbatohy nebo doplňkyVšechno zboží Burton na našem e-shopu máme skladem na prodejně v Brně!

První snowboard z garáže

Značka Burton vznikla v roce 1977 v Burlingtone ve Vermontu. Inspirovaný Shermanem Poppenem, který vyrobil první snowboard "snurfer", začal Jake Burton taky vyrábět snowboardy. Přestěhoval se do Londonderry ve Vermontu, kde v garáži vyrobil svůj první Burton snowboard. V roce 1978 se spolu se svým partnerem Dimitrijem Milovichem, surfařem a zakladatelem značky Winterstick přestěhovali do Manchesteru. Během prvních let měl Burton 4 nebo 5 zaměstnanců, který vyráběli, prodávali ale i opravovali.

Cíl byl jasný

V nejbližších letech vznikla kampaň Carpenter, která si kladla za cíl otevřít místní střediska pro snowboardisty. Úplně první otevřená sjezdovka, "Suicide Six" v Pomfretu, vznikla v roce 1982. Dalšími byli Stratton Mountains, později Jay PeakStowe. Postupně lyžařská střediska začali přijímat snowboardisty a to byl čas vyjít se značkou Burton ven. Ještě v tom roce se prezentovali na národních snowboardingových mistrovstvích. V roce 1985 již Burton provozovala Stratton Mountains, kde se konaly U. S. Open Snowboarding Championships. Tato soutěž velmi pomohla legimitizovať snowboarding jako sport. V dalších letech už založili evropskou divizi v Innsbrucku v Rakousku, na Novém Zélandu a v Japonsku.

Oslovují mladé

S myšlenkou přilákat zájem okolí, Burton sponzoruje profesionálních jezdců a události. Jeho sponzorovaný tým sestává z jmen jako jsou Shaun White, Jeremy Jones, Kazuhiro Kokubo, Terje Haakonsen, Ellery Hollingsworth, Kelly Clark, Hannah Teter nebo Kevin Pearce. Podporují také tvorbu organických terénů a parků ve Vermontu, Francii ale i na Novém Zélandu. Vytvořili si seznam"Learn to Ride" (LTR), ve kterém se zaměřili na metody a návody pro začátečníky. Chtěli jim poskytnout co nejlepší základy, nabídnout možnosti a zkušenosti a dát jim tak nejlepší šanci na ježdění. V roce 2005 se zapojily do programu "The Chill", který poskytoval dětem se sociálním znevýhodněním kompletní výstroj, instruktáž ale i zaplacen vlek.

Rozšiřují portfolio

V roce 2009 vlastnila firma 10 společností, mezi nimi RED, Gravis, Anon, Analog, Forum, Special Blend, Foursquare, Jeenyus a Channel Islands, která vyrábí desky na surfování, což se zdá být jich dalším cílem. Rok poté přišel Burton s tím, že svou výrobu přesouvá do Rakouska. Jako hlavní důvod uvedli, že vyprodukovat desku ve Vermontu jich stojí mnohem víc než dokážou vydělat z prodeje. Dnes se Burton specializuje na 4 typy kategorií: freeride - ideální na velké hory, freestyle - na univerzální využití; park - pro využití disciplín na U-rampě a carving - pro jízdu po hranách. Každá kategorie má různé úrovně výkonu a ceny. Značka Burton se distribuje do více než 4348 prodejen po celém světě.

Krátké nahlédnutí do kolekce Burton jaro/léto 2013:

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky