Česky CZK
:
: 

Dakine

Značka Dakine představuje americkou společnost specializující se na outdoroové a sportovní oblečení, ale také vybavení přizpůsobené pro extrémní sporty. První vlnu značky Dakine rozproudil Rob Kaplan v roce 1979 na Havaji. Samotný název je odvozen z havajského slangového slova "da kine", v překladu nejlepší. Není proto divu, že všechny výrobky Dakine, jako jsou batohytričkakšiltovkysnowboardové čepice nebo rukavice jsou navrženy s ohledem na co největší funkčnost a kvalitu. Všechno zboží Dakine na našem e-shopu máme skladem na prodejně v Brně!

Bleskové získání důvěry

Od založení značky v roce 1979, byla Dakine vždy aktuální a důležitou součástí extrémních sportů. Úplně prvním vyrobeným produktem byly surfové vodítka testovány na ostrově Maui. Ostrov Maui byl jakýmsi spouštěčem vývoje značky, kvality ale i inovativního designu. Jelikož se vodítka ihned uchytily, oslovili Roba Kaplana, aby začal vyrábět nožní popruhy pro nové waveboardy. Značka rychle získala nejlepší známku ochrany a stala se velmi oblíbenou u profesionálních jezdců.

Na cestě stát se lídrem

V letech 1981 - 1984 vyvinuli své první nastavitelné popruhy, které byly speciálně vymodelované pro windsurfing a velký odpor větru. Růst značky byl rychlý a Dakine se stala známým společníkem na světových plážích. V roce 1986 otevřeli svoji vlastní továrnu v Oregonu, USA, v oblasti Hood River. Tato oblast je mezi surfaři známá hlavně skvělými podmínkami pro windsurfing. V roce 1989 vstoupil Dakine na trh s deskovým příslušenstvím, mezi kterým se nacházely i batohy a tašky. V nejbližších letech se stala značka absolutním lídrem v tomto odvětví. S úrovní kvality se snažili jít stále výš. V roce 1996 představili model Dakine Heli Pack a o tři roky později vyvynuli model "skate park packs". Ten díky jedinečné technologie uchycení skateboardu na batoh byl neuvěřitelným tempem přijat mezi skateboardisty. Postupně Dakine vyvíjel množství připevnění pro kitesurfing nebo windsurfing.

Dakine drží pozici

V roce 2004 oslavila značka své 25 narozeniny. Momentálně sídlo značky můžeme najít v Oregonu, USA, podél řeky Columbia. Dnes poskytuje kvalitní produkty pro profesionály z různých oblastí a neustále se vyvíjí. Její produkty využívají známí jezdci s životním stylem jako je jízda na kole, windsurfing, kiting, snowboarding, surfing nebo skateboarding. Dakine sponzoruje jména jako Andy Bruce Irons, Ian Walsh, Jason Collins, Kalani Robb a mnoho dalších.
DaKine vyrábí batohy a tašky pro volný čas, ale i speciálně vyvinuty pro různé druhy sportů. To tvoří jakési "gró" toho, proč všichni Dakine milují. Mnoho modelů se stalo legendárních pro extrémních sportovců. Není proto pochyb, že název Dakine vystihuje samotnou podstatu značky.

Dakine is da kine!

Videoklip z focení letní kolekce 2013 od značky Dakine:


Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky