Gelanots

GELANOTS je revoluční produkt japonské firmy Toyota Tsusho. Jde o unikátní nepromokavou a prodyšnou membránu, která se od klasické mikroporézní membrány liší zcela zásadně - je bezporézní a přesto má vynikající paropropustnost. Její výjimečnost je ukryta v molekulární struktuře speciálního polyuretanu. Mezi jeho molekulami jsou poměrně velké mezery a síly, působící mezi molekulou PUR a vody jsou pro funkci paropropustnosti optimální. Pokud pod oděvem narůstá kondenzace páry a molekula odpařeného potu se dostane do blízkosti membrány GELANOTS, je vtažena mezi molekuly PUR a stává se dočasně jejich součástí tj. membrána je hydrofilní. Díky vyšším parciálním tlakům nasycené páry a vyšší teplotě uvnitř oděvu je vodní pára plynule protlačována na vnější stranu membrány. U klasických mikroporézních materiálů při větším množství odpařené páry se začne tato srážet na vnitřní straně membrány a jejich paropropustnost končí. Hydrofilní funkce GELANOTSu však dokáže i nyní vtahovat molekuly zkondenzované vody do své struktury a vylučovat je na vnější straně oděvu. Na rozdíl od nejrůznějších zátěrů je námi používaná membrána GELANOTS vyrobena samostatně a při poslední výrobní operaci (laminaci) spojena s vrchním materiálem. Díky tomu je pružná a snese dlouhodobější namáhání. Materiály s membránou GELANOTS jsou lehké, dobře udržují tělesnou teplotu a komfort uvnitř oděvu. Aktivní sportovci proto o ní tvrdí, že je to druhá lidská kůže.

GELANOTS XP 3L

Třívrstvý laminovaný materiál, vrchní vrstva z nylonu stejné gramáže jako u Gelanotsu XP, zespodu nalaminovaná podšívka světle šedé barvy. Hodnoty nepromokavosti jsou ještě lepší než u Gelanotsu XP, prodyšnost zůstala zachovaná (27.000/20.000).

GELANOTS XP

Nová vylepšená membrána Gelanots s vynikajícími parametry nepromokavosti a prodyšnosti (20.000/20.000). Díky razantnímu vývoji vlastností pojiva (lepidla), kterým se membrána laminuje k vrchní látce, bylo dosaženo výše uvedených garantovaných hodnot. U pojiva Gelanotsu XP se snížil odpor proti průchodu páry. Díky tomu je možné vyrobit membránu silnější a tím zvýšit hodnotu nepromokavosti a prodyšnosti.

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky