Jak si vybrat wakeboard?

Ať už na wakeboardu nějakou dobu jezdíte, nebo jste v tomto sportu úplným nováčkem, je několik věcí, které byste měli při koupi nového wakeboardu vždy brát v potaz.

Nejdůležitějšími kritérii při výběru jsou rozměry a prohnutí wakeboardu a preferovaný styl jízdy. Samozřejmostí je přihlédnutí k vašim jezdeckým schopnostem. Pokud jste začátečníci, úplně vám postačí levnější desky, které jsou přímo pro vás konstruované, lépe se ovládají a odpouštějí chyby. Dražší wakeboardy, většinou pro modely, nabízejí specifické jízdní vlastnosti, které využijí a ocení zkušení jezdci.

Pojďme se tedy podívat na jednotlivá kritéria podrobněji.

Rozměry wakeboardu

Co se týče rozměru desky, hlavním kritériem při výběru je vaše hmotnost. Podle jednoduché tabulky můžete snadno určit správnou velikost wakeboardu pro vás, údaje jsou však pouze orientační. Na našich stránkách u detailu produktu či na stránkách výrobce najdete podrobnou tabulku s údaji pro jednotlivé modely. Určitě zjistíte, že pro vaši váhovou kategorii je vhodných rovnou několik délek. Zde platí, že kratší prkna jsou pomalejší, potřebují více energie, zároveň se s nimi snadněji manévruje ve vzduchu a provádějí triky, přistání však bývá tvrdší. Z toho vyplývá, že kratší wakeboardy jsou vhodné spíše do Cable parku pro pokročilé až zkušené jezdce. Naproti tomu delší prkna poskytují stabilitu a hladké přistání a i když jsou ve vzduchu težší, máte nad nimi lepší kontrolu a lépe se učíte nové triky. Jsou proto vhodná pro začátečníky a doporučují se spíše pro jízdu za člunem.

 

Prohnutí wakeboardu

Prohnutí wakeboardu neboli rocker určuje jízdní vlastnosti prkna. Výrobci většinou nabízejí tři druhy prohnutí - continuous rocker, 3-stage rocker a rocker, který kombinuje předešlé dva, většinou nazývaný abrupt continuous rocker, či blended rocker.

Continuous rocker - pravidelné prohnutí od špičky po patu, nabízí hladkou, plynulou jízdu, pomalejší nájezd do vlny a plynulý výskok. Ideální pro začátečníky či jezdce, kterým vyhovuje plynulá, konzistentní jízda a stabilní pop.

3-stage rocker - střed desky je takřka plochý, od vázání směrem ke špičce a patě je rocker. Takové prkno více řeže zatáčky, při nájezdu do vlny se zařízne do vody jako nůž, je rychlejší a poskytuje větší odraz a výskok. Vhodný pro zkušené jezdce, kteří požadují maximální pop.

Abrupt continuous rocker - kombinace předešlých dvou rockerů, poskytuje rychlejší jízdu a větší odraz, zároveň je jízda stále dostatečně konzistentní.

 

Preferovaný styl jízdy

V naší nabídce rozdělujeme wakeboardy na Cable park, univerzální nebo za člun.

Při výběru wakeboardu byste také měli brát v potaz, kde budete převážně jezdit, jestli spíše za člunem či v cable parku. Od toho se potom odvíjí další parametry prkna, hlavně použitá skluznice a počet a druh ploutviček. Pokud vás láká jízda v cable parku a skoky přes překážky, vybírejte wakeboardy s odolnou skluznicí, která vaše prkno ochrání při časté jízdě na railech a kickerech. Všechny disponují skluznicí Enduro Base, modely Union a Vigilante mají navíc ABS sidewally pro ještě větší odolnost. Důležité pro parková prkna jsou také odnímatelné ploutvičky, které by Vám na překážkách zavazely.

Při jízdě za člunem vám poslouží libovolný wakeboard nejlépe se čtyřmi odnímatelnými ploutvičkami, popřípadě se šesti ploutvičkami, kde čtyři jsou napevno profilované (neboli molded-in) a dvě středové jsou odnímatelné. Větší počet ploutviček zlepšuje jízdní vlastnosti prkna, které je pak rychlejší, lépe drží při jízdě na hraně a lépe se s ním ustávají nejrůznější triky. Pokud jste však úplný začátečník, šáhněte bez obav po prknu se dvěma flosnami, které zaručují vynikající stabilitu. Jsou i jezdci, kteří preferují jízdu bez flosen, tzv. "finless", to však vyžaduje vyšší pokročilost a zvládnutou techniku, neboť prkno velmi snadno klouže po vodě a je těžké udržet směr.

Zákaznická karta

Zákaznická karta

Sleva až 20 % na nové zboží, levnější doprava a další bonusy

ISIC – sleva 10 %

ISIC – sleva 10 %

Platí i pro karty ITIC a Alive

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 600 Kč máte dopravu zdarma!

Jsme rychlí!

Jsme rychlí!

98 % zboží dodáme do druhého dne

Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky

99 % zákazníků by nás doporučilo svým známým

Více jak 1000 výdejních míst v ČR a SR

Více jak 1000 výdejních míst v ČR a SR

Vyzvedněte si zboží poblíž vašeho bydliště

Na trhu od roku 1996

Na trhu od roku 1996

Máme mnohaleté zkušenosti s prodejem přes internet

Prodejna v Brně

Prodejna v Brně

Celý sortiment máme i v kamenné prodejně v Brně

Nákup na splátky

Nákup na splátky

Zvolte si sami délku úvěru a výši měsíční splátky

Odborný servis

Odborný servis

Nenecháme vás na holičkách! Vybavení vám opravíme i po záruce

Akce, slevy, výprodeje

Akce, slevy, výprodeje

Každý týden nová akční nabídka. To se hodí!

Zákaznický servis

Zákaznický servis

Poradíme vám s výběrem, objednáním a údržbou vybavení

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky