Česky CZK
:
: 

Jak si vybrat termoprádlo?

Termoprádlo – zásada tří vrstev

O tepelný komfort se nepostará jen dobře zvolená bunda a kalhoty. Zcela zásadní je dodržet zásadu tří vrstev:

  • Transportní vrstva odvádí vlhkost v podobě potu od pokožky, zabraňuje tím ochlazování, nebo přehřívání v důsledku fyzické aktivity a tím udržuje tělo v optimálním tepelném komfortu. Tato vrstva je v přímém kontaktu s kůží a vyrábí se z neabsorbujících syntetických vláken, která jednak izolují a zároveň umožňují odvod kapalné vlhkosti od povrchu těla. Syntetická vlákna nebobtnají, meziprostory ve tkanině zůstávají otevřené a zachovávají si tak prodyšnost. Aby termoprádlo dobře plnilo svou funkci, musí být na těle obeplé.
  • Izolační vrstva může být vyrobena z rozmanitých druhů izolačních vláken a tkanin. Nejčastěji se používají materiály vyrobené ze syntetických vláken, která neabsorbují vlhkost a tím pádem si uchovávají dobré izolační vlastnosti. Kromě toho, syntetika má oproti přírodním vláknům i větší schopnost transportu vlhkosti, díky menší absorpci vody. Syntetické materiály také schnou v porovnání s přírodními izolačními materiály mnohem rychleji. Do této kategorie patří veškeré tzv.fleecové oblečení rozdílných gramáží a povrchových úprav.
  • Ochranná vrstva chrání před povětrnostními vlivy. Musí být nepromokavá, aby zabránila přístupu vody z vnějšího prostředí a zároveň musí být prodyšná, aby zamezila hromadění vlhkosti zevnitř v izolačních vrstvách.

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky