Merino vlna

Ovčí vlna merino pochází z horských ovcí původně žijících ve Španělsku, odkud se postupně rozšířily do celého světa. Vlákna merino vlny jsou velmi jemná, mají vysokou schopnost izolace a jsou velmi prodyšná. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou zvlněná, elastická, vysoce hydrofilní a mají vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření.

Hlavní vlastnosti vlny merino

Přírodní termostat – vlna merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo, udržuje je stále v optimální teplotě. Má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry, proto na těle nestudí a dokonce hřeje, i když je vlhká.

Vysoká prodyšnost – merino vlna dýchá skrze svoji vnitřní strukturu, takže i když je látka tkaná nahusto, stále je výborně prodyšná.

Žádný zápach – merino vlna má přirozenou schopnost vydržet dlouhou dobu bez zápachu. Zápach způsobují bakterie, které se množí v klasickém spodním prádle ze syntetiky nebo bavlny. Díky jedinečnému složení vlněného vlákna, obsahu 90% proteinu Keratin, není vlna vhodná pro život bakterií a virů, omezuje jejich rozklad a množení a tak oblečení nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Navíc má vlna tzv. samočistící efekt, při delším nošení stačí oblečení přes noc vyvětrat nebo lehce vymáchat ve vodě a lze nosit dále.

Vysoká UV ochrana – merino vlna má přirozený sluneční faktor, eliminuje účinky UV záření.

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky