Česky CZK
:
:Neoprén O'Neill Wms Epic 5/4 Full

 • Zboží je skladem
 • Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč
 • 863 míst pro osobní odběr v ČR a SR
 • Doručíme nejpozději v úterý 28. 2.
Tabulka velikostí
4 152 Kč
-20% / 5 190 Kč
Barva: black/cobalt/sky
Kolekce: jaro 2016
Záruka: 2 roky
Značka: O'Neill
Kategorie: Neoprény
Nákupem získáte zákaznickou kartu s řadou výhod!
Popis zboží

Dámský neoprén O'Neill Wms Epic 5/4

O'Neill jsou profesionální neopreny spojující osvědčené vlastnosti s dalšími výhodami, jako je pohodlí, pružnost a odolnost. Neopren O'Neill Epic dává jezdci neuvěřitelnou svobodu pohybu. Je vyroben z moderního a pohodlného materiálu Ultraflex, který poskytuje dokonalou izolaci a větší teplo

Parametry

 • 100% Ultraflex DS - vysoce výkonný, super-stretch neopren s odolným vnějším pláštěm
 • Fluidflex - vysoce elastický neopren, stretch faktor 100%
 • Glued & Blindsticted seam construction - vodotěsné švy, které jsou dvojitě prošité a navíc lepené. Flexloc steh je silnější a pružnější a eliminuje rozpárání
 • Double Superseal neck - dvojitá, plně nastavitelná manžeta kolem krku
 • Strategic seamless paddle zones - bezešvý, ergonomicky tvarovaný panel v podpaží, který umožňuje neomezený pohyb, jedinečný design pro maximální pohodlí a flexibilitu
 • Krypto knee padz - oděruvzdorná kolení vycpávka s ergonomickým tvarováním, vyrobená z vysoce elastického neoprenu, prodlužuje životnost neoprenu a především chrání kolena
 • LSD (Lumbar Seamless Design) - použití jednoho velkého panelu v dolní zadní části neoprenu, průnik vody je tak minimalizován, nabízí maximální pružnost
 • External key pocket - bezpečná kapsa na klíč s poutkem, nachází se na dolní nohavici
 • Blackout Zipper - offsetové rozložení zoubků výrazně snižuje průnik vody dovnitř
 • Tloušťka 5/4 - první údaj je tloušťka na trupu (tedy 5 mm) a na kritických místech, jako jsou ramena a ledviny, druhý údaj platí pro končetiny, v tomto případě 4 mm

 

Tabulka velikostí
2 4 6 8 8T 10 10T 12 14 16
A VÝŠKA JEZDCE (cm) 155-160 160-165 163-168 165-170 168-173 168-173 170-175 170-175 172-180 175-193
B OBVOD HRUDNÍKU (cm) 75-80 77-83 80-85 83-88 83-88 86-91 86-91 90-95 94-99 98-102
C OBVOD PASU (cm) 58-63 60-66 63-68 66-71 66-71 68-73 68-73 73-78 76-81 81-86
Poradna - jak si vybrat

Jak si vybrat neoprén?

Kvalitní neoprén by měl být součástí výbavy každého wakeboardisty nebo vyznavače jiných vodních sportů - ale víte, jaký si vybrat? Pokusíme se vám tuto problematiku přiblížit a usnadnit vám tak rozhodování při výběru!

Ochrana před prochladnutím, oděrem a slunečním zářením

Základní funkcí neoprénu je tepelná ochrana. Neoprenová kombinéza chrání jezdce nejen před prochladnutím, kdy teploty nejsou zrovna ideální ke koupání, ale také před oděrem a slunečním zářením. Protože voda spolu s větrem odebírají tělu sportovce teplo odpařováním, má smysl se chránit neoprénem před prochladnutím i při teplotách nad 20 °C. V teplém počasí, kdy se potřebujeme pouze chránit proti slunečnímu záření, je možné použít také lycru - trička s dlouhým nebo krátkým rukávem, vyrobené z vysoce kvalitní rychleschnoucí textílie.

Pro správnou tepelnou funkci je důležitá velikost neoprénu

Neoprén pracuje tak, že zachytává a udržuje slabou vrstvu vody mezi ním a tělem. Naše tělo tuto vrstvu vody ohřeje a tím nám je v neoprénu krásně teplo. Neoprén by tedy měl být pohodlný, ale zároveň těsný, jinak se při ponoření nebo vlně dostane ledová dávka vody na záda..a to fakt nechceš!

Do letního počasí tenčí, do chladného silnější neoprén

Neoprén je vyroben z tenkého chloroprenového kaučuku - neoprenu, který má termoizolační vlastnosti. Používané tloušťky materiálu jsou od 2,5 mm do 6 mm. Obecně platí, že silnější materiál je určen do chladnějšího počasí a naopak. Neoprénů existuje celá řada, podívejme se na základní rozdělení:

2 základní typy neoprénů

Plná délka bývá jednoduše využívána v chladnějším období či podmínkách a krátký oblek spíše v letním období, v závislosti na teplotě vody. Krátký oblek pokryje kromě trupu paže a stehna a je zde tedy lepší pohyblivost končetin.

Vybírejte ale také podle svých subjektivních pocitů

Kombinace střihů extistuje celá řada - plavkový, s dlouhým rukávem a krátkými nohavicemi, s tříčtvrtečními, plavkový s dlouhým rukávem.. Výběr neoprénu je proto velice subjektivní - zda-li vám bývá zima spíše na horní polovinu těla, či obráceně, v čem se lépe cítíte, v jakých podmínkách budete nejčastěji jezdit apod.

Jak se tloušťka neoprénu udává a kde ji najdu

Tloušťka je základní údaj a najdeme ji v popisu nebo i názvu neoprénu. Tloušťku neoprénu může udávat pouze jedno číslo - např. 3, ale může jít také o údaj ve formátu např. 5/4 nebo také 6/4/3.

Tloušťka 3 - neoprén je všude stejně tlustý, v tomto případě 3 mm.
Tloušťka 5/4 - první údaj je tloušťka na trupu (tedy 5 mm) a na kritických místech jako jsou ramena, ledviny apod. Druhý údaj platí pro zbytek těla, tedy končetiny (v tomto případě 4 mm).
Tloušťka 6/4/3 - tato třímístná kombinace dává informaci o tloušťce 6 mm na tělo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruce.

Letní neoprény jsou většinou s tloušťkou do 3 mm a jsou vhodné spíše do teplé vody a počasí s teplotami nad 18 °C.
Zimní se označují zpravidla neoprény s tloušťkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývají částečně nebo zcela pogumované. Označení zimní neznamená, že jde o neoprén určený na zimu, ale spíš na jarní, podzimní a u nás i letní podmínky s teplotami vzduchu a vody okolo 10 - 20 °C.

Jaký neoprén do jakých teplot?

Ideální je kombinace šitých a lepených švů

Šitý šev je jednoduše jenom šitý. Po šití zde tedy zůstanou malé vpichy po jehle - zde může protékat malé množství vody. Lepený šev je celý zacelený gumovým páskem, voda tedy nemá šanci proniknout. Nejlepších tepelných vlastností dosahují neoprény s kombinací šitých a lepených švů, podlepený šev má zároveň také vyšší pružnost než pouze šitý.

Technické vychytávky neoprénů

Titanium vrstva - tenká vrstva uvnitř stěny neoprénu, která odráží teplo zpět k tělu, podobně jako lesklé termo fólie, které zabraňují podchlazení. Neoprén s titanium vrstvou má izolační vlastnosti jako tlustší neoprén, ale je v něm lepší pohyblivost.
Thermospan - tepelná vložka
Neoprénový límec pod zipem - minimalizuje cirkulaci vody v neoprénu, která prochází přes zip.
Materiál X-flex - 150 % roztažitelný, o 10 % lehčí a absorbuje menší množství vody. Používá se na neoprénech nejvyšších řad, je maximálně komfortní a nijak neomezuje pohyblivost.
Materiál G-flex - 100 % roztažitelný, používá se na na neoprénech vysokých řad pro větší pohodlí a možnost pohybu.
Materiál D-flex - 50 % roztažitelný, pružný, teplý a odolný neoprén.
Materiál Duratex - vysoce odolný neoprén, až 5x odolnější proti oděru než běžné neoprény.
Materiál Powertex - materiál používaný na kolenní panely, maximální odolnost, současně s vysokou pružností. 

Značky jako Mystic, O'Neill a další

Širokou nabídku neoprénů máme především od značek MysticO'Neill, BillabongQuiksilver, Roxy a velký výběr lycer máme například od BillabongDakine, MysticO'NeillQuiksilver nebo Roxy. Je z čeho vybírat!

Doporučit produkt e-mailem

:
:
:
 
Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky