Recco

RECCO systém je ochranný lavinový systém založený na radarové technologii a napomáhá při hledání obětí v lavinách. Systém, který je pevnou součástí výzbroje nebo výstroje lyžařů, se skládá ze dvou částí – detektoru a reflektoru. Recco detektorem vysílají týmy záchranářů radarové vlny, které díky zpětnému zdvojenému odrazu od Recco reflektoru pomohou určit přesnou pozici hledaného. Detektor slouží jako vysílač i jako přijímač a váží něco kolem 1.6 kg. Jsou jím vybaveny záchranné týmy ve více než 210 evropských horských centrch.

Recco reflektor, neboli Recco – destičku by měl mít na sobě každý lyžař či snowboardista, který vyhledává trasy mimo vyznačený terén či se pohybuje v rizikových oblastech. Je to tenká destička pokrytá plastem, váží pár gramů a má prakticky neomezenou životnost, pokud není mechanicky poškozena. Reflektor nepotřebuje žádnou baterii.

Přední výrobci sportovního oblečení všívají Recco destičky do rukávů a nohavic zimních bund a kalhot. Je také možné nalepit Recco reflektor na boty.

Recco systém je velice efektivní a v současné době často používaný jako doplněk ostatních záchranářských metod.

Nevýhodou Recco systému je nemožnost využít systém při amatérské záchraně zasypaného, protože je k tomu nutný profesionální radar.

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky