Česky CZK
:
:Splitboard Jones Solution Split

 • Zboží je skladem
 • Doprava zdarma při nákupu nad 600 Kč
 • 952 míst pro osobní odběr v ČR a SR
 • Doručíme nejpozději ve čtvrtek 27. 4.
Tabulka velikostí
16 933 Kč
-30% / 24 190 Kč
Kolekce: zima 2015/2016
Záruka: 2 roky
Značka: Jones
Kategorie: Splitboardy
Nákupem získáte zákaznickou kartu s řadou výhod!
Popis zboží

Splitboard Jones Solution

Nejprodávanější splitboard po celém světě, Jones Solution je známý pro svůj bezkonkurenční výkon v jakémkoli terénu. V nové sezóně má přidaný další skvost, nyní je jedním z nejvíce eko splitboardů na světě. Jones usiluje o snížení dopadu na životní prostředí jak je to jen možné. To je také důvod proč přidali nový ECO-plastový topsheet, tato vrstva je lehčí a odolnější proti poškrábání.

Solution nabízí tradiční camber prohnutí mezi nohama a rocker na špičce a patě, díky čemuž prkno skvěle pluje v prašanu, dobře se ovládá, je stabilní a zároveň výborně hraní a reaguje na vaše pohyby. Přidané kontaktní body na hraně prkna mají za následek ostřejší řezání oblouků.

Díky nové svrchní vrstvě a novému jádru Ultra Core je Solution lehčí a zároveň pevnější.

Parametry

 • Directional Rocker - hybridní prohnutí, mezi nohama je tradiční camber, který zlepšuje držení na hraně, na špičce a patě je rocker pro lepší plutí v prašanu, lepší ovladatelnost a stabilitu
 • Blunt Nose
 • Progressive Sidecut
 • Quick Tension Tail Clip - výřez v tailu desky pro rychlé a snadné uchycení pásu
 • Inner&Outside Mellow Magne-Tracion - zlepšuje přilnavost hran přidáním více kontaktních míst po celé desce.
 • Flip Flop Base
 • Sintered 9900 - skluznice je vyrobena z ultra-hight polyetylenu a carbonu
 • Carbon Quadrax Fiberglass
 • Karakoram Hardware - všechny Jones splitboardy mají Karakoram K-klipy a na špičce a patce háčky. K-klipy zvyšují torzní tuhost
 • Oversized Recycled Edges - recyklované ocelové hrany pro větší odolnost
 • Eco-Plastic Topsheet - horní vrstva vyrobená z eko plastů, materiál je ultra lehký, odolný proti poškrábání a sníh se něj lepí méně
 • Recycled ABS Sidewalls - ABS plasty ne vnějších sidewallech
 • Carbon Split-Stringers - 8 carbonových pruhů je umístěno na strategických místech pro větší pevnost a tuhost
 • OneBallJay Bio vosk
 • Directional Shape
 • Ultra Split-Core 2.0 - ultralehké dřevěné jádro určené výhradně pro splitboardy
 • Tuhost 8 (1-10)

 

Tabulka velikostí
DÉLKA 158 162
HMOTNOST JEZDCE (kg) 59-82 73-95
Poradna - jak si vybrat

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu v prachovém sněhu), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo tzv. race či alpine (rychlá jízda na tvrdém prkně a s tvrdými přezkovými botami).

Délka snowboardu

Délka snowboardu musí odpovídat výšce jezdce. Platí pravidlo, že snowboard by měl sahat někam mezi bradu a nos. Příliš krátké prkno se bude v oblouku přetáčet, jízda po hraně se změní ve smýkání ze strany na stranu. Naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje Vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

Šířka snowboardu je důležitým parametrem, jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně, jakmile jezdec zpomalí, obtížněji se vrací do oblouku. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Vyváženost komponentů

Jednotlivé součásti snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Špičkové prkno předpokládá vyšší model vázání a snowboardových bot. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci uvádí v katalozích a webových stránkách často doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Snowboard nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu a zacházení, pro maximální životnost snowboardu je ale dobré držet se několika pravidel a rad - Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany

Související produkty

Burton Hitchhiker black mag

Původně: 12 650 Kč
11 385 Kč

Doporučit produkt e-mailem

:
:
:
 
Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky