Seřízení a montáž vázání

Seřízení vázání

Dříve než se vázání namontuje na snowboard, je třeba ho seřídit na snowboardovou botu jezdce. Střed podrážky boty by měl ležet nad středem vázání. Otočíte-li vázání se zapnutou botou spodní stranou k sobě, střed boty a střed kruhového otvoru v základně by se měly protínat. Pokud má vázání posuvnou patu, povolením šroubů se dá jednoduše posunout a seřídit přesně na velikost boty. Pokud se ani při maximálním posunu paty středy boty a vázání neshodují, je třeba zvolit jinou velikost vázání.

Délku nártového a předního popruhu upravte tak, aby jejich střed byl nad podélnou osou boty.

Sklon opěrné patky vázání nastavte tak, aby kopírovala sklon zadní části boty, poté ještě sklon patky mírně nakloňte vpřed. Tím docílíte ideálního přenosu síly z boty na vázání a následně na hranu snowboardu.

Kterou nohou dopředu?

Pokud si nejste jistí, kterou nohu budete mít při jízdě na snowboardu vepředu, zkuste některou z těchto metod:

  1. Postavte se a nechte kamaráda, aby do vás zezadu mírně šťouchl – ta noha, kterou vykročíte vpřed abyste neupadli, bude vaše přední noha při jízdě na snowboardu.
  2. Sklouzněte se na zamrzlé louži – noha, kterou máte při klouzání vepředu bude i vaše přední noha při jízdě na prkně! Pokud zrovna venku nemrzne, stejně dobře se sklouznete v ponožkách po parketách.
  3. Vzpomeňte si, jak jste jezdili na koloběžce – noha, kterou jste stáli na koloběžce, je vaše přední noha při jízdě na snowboardu.

Šířka rozkročení

Teď už víte, která je vaše přední noha, ale potřebuješ znát i optimální šířku rozkročení. Pokud snowboard odpovídá výšce vaší postavy a sahá vám alespoň po bradu, potom se vázání montuje na prostřední dva páry inzertů (závitů). Otvory na středovém disku navíc umožňují posunout celé vázání směrem k patce či od ní.

Úhly natočení vázaní

Míra natočení vázání je do jisté míry individuální a závisí také na tom, jakou snowboardovou disciplínu jezdec preferuje. Pro freestyle je vhodné symetrické natočení vázání – zadní vázání směřuje mírně směrem k patce, přední ke špici. Pro jízdu na sjezdovce a freeride je vhodnější natočení obou vázání více směrem ke špici. Pokud jste začátečník a nevíš si rady, zkus nastavení 20° na přední noze a 5° na zadní noze. Nastavení úhlů lze kdykoli jednoduše změnit, zkoušením různých variant docílíte optimálního nastavení. Kapesní nářadí vám umožní nastavení natočení vázání přímo na sjezdovce.

Vystředění vázání

Příčná osa vázání a boty se musí shodovat s podélnou osou snowboardu. Jinak řečeno, bota uchycená ve vázání musí přesahovat přes přední a zadní hranu snowboardu stejně. Vyvarujete se tak při jízdě drhnutí špice či paty o sníh. Otvory na středovém disku umožňují posunout vázání směrem k přední nebo zadní hraně do požadované pozice.

Montáž vázání

Správně seřízené vázání položte na snowboard nad prostřední dva páry inzertů a natočte ho do požadovaného úhlu. Přiložte středový disk a pomocí úhelníku vyznačeného na disku upravte úhel natočení vázání. Šrouby dotahujte vždy do kříže! Šrouby nedotahujte hned napoprvé napevno, nejdříve všechny šrouby dotáhněte mírně, až potom napevno – a opět do kříže.

Pravidelně kontrolujte zda jsou všechny šrouby dotaženy!

Pokud se vám šrouby opakovaně povolují, obraťte se na odborný servis. Nikdy nepoužívejte pro fixaci šroubů v inzertech barvu, mohli byste poškodit konstrukci snowboardu. Použití speciálních fixačních přípravků raději vždy konzultujte s odborníky.

Zákaznická karta

Zákaznická karta

Sleva až 20 % na nové zboží, levnější doprava a další bonusy

ISIC – sleva 10 %

ISIC – sleva 10 %

Platí i pro karty ITIC a Alive

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Při nákupu nad 600 Kč máte dopravu zdarma!

Jsme rychlí!

Jsme rychlí!

98 % zboží dodáme do druhého dne

Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky

99 % zákazníků by nás doporučilo svým známým

Více jak 1000 výdejních míst v ČR a SR

Více jak 1000 výdejních míst v ČR a SR

Vyzvedněte si zboží poblíž vašeho bydliště

Na trhu od roku 1996

Na trhu od roku 1996

Máme mnohaleté zkušenosti s prodejem přes internet

Prodejna v Brně

Prodejna v Brně

Celý sortiment máme i v kamenné prodejně v Brně

Nákup na splátky

Nákup na splátky

Zvolte si sami délku úvěru a výši měsíční splátky

Odborný servis

Odborný servis

Nenecháme vás na holičkách! Vybavení vám opravíme i po záruce

Akce, slevy, výprodeje

Akce, slevy, výprodeje

Každý týden nová akční nabídka. To se hodí!

Zákaznický servis

Zákaznický servis

Poradíme vám s výběrem, objednáním a údržbou vybavení

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky