• Jak si vybrat termoprádlo

Jak si vybrat termoprádlo

9. ledna 2014 | 0 komentářů
O tepelný komfort se nepostará jen dobře zvolená bunda a kalhoty. Zcela zásadní je dodržet zásadu tří vrstev.

Termoprádlo – zásada tří vrstev

  • Transportní vrstva odvádí vlhkost v podobě potu od pokožky, zabraňuje tím ochlazování, nebo přehřívání v důsledku fyzické aktivity a tím udržuje tělo v optimálním tepelném komfortu. Tato vrstva je v přímém kontaktu s kůží a vyrábí se z neabsorbujících syntetických vláken, která jednak izolují a zároveň umožňují odvod kapalné vlhkosti od povrchu těla. Syntetická vlákna nebobtnají, meziprostory ve tkanině zůstávají otevřené a zachovávají si tak prodyšnost. Aby termoprádlo dobře plnilo svou funkci, musí být na těle obeplé. Měli byste si tedy pořídit spodní prádlo, spodky a triko. Zimomřivějším jedincům doporučujeme např. termoprádlo s Merino vlnou. Samozřejmostí jsou kvalitní podkolenky.
  • Izolační vrstva může být vyrobena z rozmanitých druhů izolačních vláken a tkanin. Nejčastěji se používají materiály vyrobené ze syntetických vláken, která neabsorbují vlhkost a tím pádem si uchovávají dobré izolační vlastnosti. Kromě toho, syntetika má oproti přírodním vláknům i větší schopnost transportu vlhkosti, díky menší absorpci vody. Syntetické materiály také schnou v porovnání s přírodními izolačními materiály mnohem rychleji. Do této kategorie patří veškeré tzv. technické a fleecové mikiny rozdílných gramáží a povrchových úprav.
  • Ochranná vrstva chrání před povětrnostními vlivy. Musí být nepromokavá, aby zabránila přístupu vody z vnějšího prostředí a zároveň musí být prodyšná, aby zamezila hromadění vlhkosti zevnitř v izolačních vrstvách. Vybírejte z naší nabídky snowboardových bund a kalhot. Nezapomínejte na kvalitní rukavice a nákrčník. Zima už vás neskolí!

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky