×
Pro doručení do Vánoc objednej nejpozději 19. 12. do 12 h. Vyměníš až do 15. 1. 2025.

Návody na použití a údržbu zakoupeného zboží

Snowboarding

Návod na použití snowboardu

Snowboarding je sportovní disciplína, která může vést ke zranění, a to i životu nebezpečnému. Při užívání snowboardové výstroje proto dbejte na bezpečnost svou i svého okolí, vždy se nejdřív ujistěte, že je vaše vybavení v naprostém pořádku, nechejte si vázání a snowboard zkontrolovat od odborníků a vždy před začátkem sezóny proveďte jeho pravidelnou údržbu. Před jízdou ani při ní neužívejte omamné látky a alkohol. Vždy dbejte na doporučení a nařízení Horské služby a dodržujte obecné zásady pro pohyb na horách a sjezdovkách. Při jízdě zohledněte vaše zkušenosti a dovednosti, začátečníkům doporučujeme obrátit se na instruktora či přímo odborný kurz. Vždy používejte jistící pásek (lanko), který zabrání ujetí snowboardu při jízdě i při přenášení.

Jak si vybrat snowboard - podrobný článek na Blogu.

Údržba snowboardu

Vždy před začátkem sezóny je potřeba provést pravidelnou údržbu vašeho snowboardu a tu potom opakovat každých 10 až 20 dní.

Doporučujeme ošetřit skluznici snowboardu speciálními vosky. Na čistou, odmaštěnou skluznici rozžehlíme vosk (lze použít i starou žehličku na textil, teplotu nastavte na nejnižší stupeň). Horký vosk se vsákne do skluznice. Vrstvu vosku necháme ztuhnout a poté ji plastovou škrabkou strhneme ze skluznice pryč, vosk tak zůstane pouze v pórech skluznice a ta je pak dokonale hladká. Povrch můžeme ještě vykartáčovat speciálním kartáčem a vyleštit fleecovým hadříkem. Pokud nebudete skluznici snowboardu pravidelně voskovat, bude se vám na ni lepit a přimrzat sníh a jízda pak nebude plynulá. Navoskujte snowboard i předtím, než jej uložíte k letnímu spánku – vyhnete se tak vysychání konstrukce snowboardu přes skluznici. Před každým voskováním je dobré odstranit starý vosk speciálním odstraňovačem vosku. Voskovat lze i pomocí tekutých vosků, které se snadno aplikují a je možné je mít při sobě přímo na svahu. Hrany snowboardu lze brousit pomocí speciálních brousků, nebo můžete svůj snowboard svěřit servisnímu brusnému stroji – ten zbrousí hrany i plochu skluznice pomocí brusného kamene v celé ploše snowboardu a odstraní tak i drobné rýhy ve skluznici. Hlubší rýhy lze zalít tzv. kofixovými tyčinkami.

Chraňte svůj snowboard, vázání i obuv a během transportu tím, že je budete ukládat do obalu. Snowboard skladujte v suchu, nevystavujte ho přímému slunci.

Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany - podrobný článek na Blogu s videonávodem.

Návod na použití a montáž snowboardového vázání

Snowboardové vázání není samovypínacím bezpečnostním vázáním a v důsledku toho nechrání před rozličnými zraněními. Dbejte na to, aby vaše vázání bylo namontováno a seřízeno vyškolenými odborníky.

Při správně zvolené velikosti vázání vůči botě by měl střed boty protínat osu středu vázání. V případě, že je bota vůči vázání nevycentrovaná, stačí doladit nastavení posunutím patky na vázání.

Při namontování vázání na snowboard je rovněž důležité, aby špička a pata boty ve vázání přesahovala hranu snowboardu na obou stranách stejně, což můžeme nastavit pomocí děr na středovém disku vázání.

Úhel naklonění patní opěrky lze měnit pomocí variabilního náklonného šroubu.

Délku strapů (popruhů) upravte tak, aby střed strapu byl při zapnutí boty do vázání na středu jazyku boty. U zubatého pásku musí při maximálním utažení zbýt pár zoubků, aby případně šlo vázání ještě dotáhnout.

Při dotahování šroubů přidržujte pevně disk a šrouby dotahujte do kříže. Před každým použitím se ujistěte, že všechny šrouby na vázání jsou řádně dotažené. Užívejte jen originální šrouby, které byly přibaleny k vázání.

Před použitím vázání očistěte od sněhu a ledu a vždy zkontrolujte jeho funkčnost.

Návod na použití a údržbu snowboardové obuvi

Při snowboardingu používejte pouze pro tento účel určenou snowboardovou obuv. Snowboardová bota by měla sedět přesně na noze, nesmí nikde tlačit. Patu a kotník by měla pevně obepínat tak, aby se pata při jízdě nezvedala. Snowboardová bota má zpravidla vyjímatelnou vnitřní botičku se samostatným zavazováním. Při obouvání si obujte nejdříve vnitřní botičku, pevně ji stáhněte a pak si obujte i vnější botu. Snowboardové boty po použití řádně vysušte, doporučujeme vyjmout vnitřní botičky a sušit je zvlášť, nikoli však na topení! K údržbě používejte pouze k tomuto účelu určené prostředky dle použitého materiálu.

Návod na použití snowboardové helmy

Nasaďte si přilbu a pomocí upevňovacího řemínku usaďte přilbu na hlavě tak, aby vám pohodlně a pevně seděla na hlavě. Po zapnutí upínacího řemínku by se přilba neměla pohybovat nijak významně vzad a vpřed. Přesvědčte se, zda vám přilba nebrání v rozhledu. Přilba je určená výhradně na jízdu na snowboardu a na lyžích. Nesmí se nikdy používat pro jízdu na motorizovaných dopravních prostředcích, při horolezectví a činnostech, kdy hrozí zaháknutí či zavěšení za upevňovací řemínek. Snowboardová přilba je konstruovaná tak, aby při případném pádu absorbovala určitou část energie. Proto v případě většího nárazu či hlubšího škrábance je třeba přilbu ihned vyměnit. Takto poškozená přilba nemůže již dostatečně chránit vaši hlavu před zraněním. Taktéž po dlouhodobém (mnohaletém) používání by měla být přilba vyměněna, a to i když nebyla nijak poškozena. Kontroluj přilbu pravidelně na viditelné vady a také zda nechybí nějaké její části. Pro očištění používej jen vodu, jemné mýdlo a měkký hadřík. Ochranný vliv této přilby může být snížen použitím laku, čistících prostředků, chemikálií a pod. Přilba nesmí být vystavena vyší teplotě než 62°C. Pozor – takovéto teploty dosahují za slunečného dne i prostory uvnitř automobilu! Některá zranění jsou nevyhnutelná a zcela nezávislá na tom, jakou přilbu nosíte.

Helmy na snowboard musí splňovat přísné normy - certifikace CPSC, ASTM F 2040 a EN 1077.

Jak si vybrat helmu na snowboard

Návod na použití a údržbu snowboardových brýlí

Snowboardové brýle jsou určeny pouze na lyžování a snowboarding. Nesmí být používány jako ochranné brýle proti pádu či nárazu, chrání pouze před větrem, sněhem, vlhkostí a slunečním zářením. Tyto brýle se nesmějí používat pro řízení motorových vozidel.

Skla brýlí očistěte tak, že je opatrně vyjmete z rámečku a omyjete mýdlem pod tekoucí vodou. Sklo po umytí nechte oschnout. Nepoužívejte žádné chemické nebo jiné čistící prostředky. Pokud je vnitřní strana skel vlhká, její povrch změkne a je náchylný na poškrábání, proto je neotírejte a nechte je při pokojové teplotě oschnout! Nepokládejte brýle skly dolů, předejdete jejich poškrábání. Brýle skladujte v ochranném obalu na suchém místě a nevystavujte je teplotě vyšší než 50° C. Pozor – takovéto teploty dosahují za slunečného dne i prostory uvnitř automobilu!

Návod na použití a údržbu chráničů

Pro jízdu na snowboardu se vždy vybavte chráničem, a to hlavně chráničem páteře (neboli páteřákem), případně ochrannými šortkami. Před použitím se ujistěte, že jste zvolili správnou velikost chrániče. Ten musí pokrývat celou část těla, která vyžaduje ochranu. Chránič umístěte co nejblíž tělu a nastavte popruhy tak, aby chránič seděl pevně na svém místě bez pohybu, skřípnutí nebo tření.

Chrániče poskytují ochranu proti zraněním při pádech a nárazech. Po každém pádu je třeba přezkoušet, zda je chránič v pořádku a jeho funkce není omezena! V případě, že je poškozen, musí být vyměněn. Účelem chrániče je omezit sílu přenesenou z úderu nebo pádu na překážku. Chránič páteře se ohýbá v oblouku dopředu i dozadu – nadměrně tuhý chránič by mohl přenést sílu způsobenou pádem či úderem mimo chráněnou oblast, zejména do krku. Nadměrné kroucení a ohýbání chrániče může vést k omezení jeho ochranné funkce. Chrániče neperte, nemáčejte – nečistoty odstraňte vlhkým kouskem látky.

Chrániče na snowboard musí splňovat přísné normy - certifikace EN 1621/2 a EN 1621/1.

Návod na použití a údržbu snowboardového oblečení

Oblečení na snowboard je technického charakteru, jde o funkční oděv, který nepromoká a zároveň je prodyšný. Tyto vlastnosti umožňuje membrána pod svrchní vrstvou, která propouští molekuly páry a zabraňuje přístupu vody. Svrchní vrstva bývá ošetřena impregnací, která odpuzuje kapky vody z povrchu tkaniny.

Míra vodopropustnosti je určena výškou vodního sloupce (bývá uveden v mm, např. 10 000 mm), prodyšnost se uvádí v jednotkách g/m²/24h (např. 10 000 g, tedy 10 litrů odpaří membrána o ploše 1 m² za 24 h).

Aby svrchní oděv fungoval tak jak má, doporučujeme používat funkční prádlo – zásada tří vrstev:

  • transportní vrstva odvádí vlhkost z povrchu těla, neabsorbuje vlhkost
  • izolační vrstva – neabsorbuje vlhkost, patří sem veškeré fleecové oblečení rozdílných gramáží a povrchových úprav
  • ochranná svrchní vrstva – voděodolná a prodyšná.

Doporučujeme prát snowboardové oblečení co nejméně, při každém praní dochází k částečné ztrátě funkčních vlastností. Není-li zbytí, je dobré na praní použít speciální prací emulzi, která neobsahuje fosfáty, bělicí či změkčovací přísady a vůně. Při praní v pračce je třeba odstranit vše, co by mohlo materiál mechanicky poškodit – pozor na zapomenuté věci v kapsách, suché zipy zapněte, aby povrch nepoškrábaly. Oblečení před praním nenamáčejte, nepředpírejte, po praní neždímejte, sušte v závěsu (nikdy ne v sušičce). Při praní a údržbě oblečení se řiďte vždy symboly uvedenými na rubu oblečení! Do snowboardových bot používejte speciální ponožky s vysokým froté na holeni, patě a špičce, které chrání před otlaky.

Návod na použití a údržbu snowboardových rukavic

Snowboardové rukavice by měly sedět přesně na ruce, neměly by být ani příliš velké ani příliš těsné. Rukavice chrání před chladem, sněhem a deštěm. Uvnitř rukavice někdy bývá zpravidla vnitřní fleecová vložka, kterou je dobré při sušení vyjmout. Rukavice nesušte nikdy přímo na topení! Pro údržbu platí stejná pravidla jako pro údržbu snowboardového oblečení, v případě kožených rukavic pak obecné zásady pro údržbu kožených materiálů. Vždy se řiďte symboly na výrobku.

Freeriding

Návod pro použití sněžnic

Námi nabízené sněžnice jsou určené pro volný čas v bezpečných oblastech a poblíž míst, kde žijí lidé, a ne pro alpinismus.

Sněžnice se připevňují k botám (lze použít prakticky jakoukoliv zimní outdoorovou obuv do sněhu) pomocí řemínků, které jsou součástí výrobku. Takže je pevně fixovaná pata i špička boty. Pata může být pevně fixovaná ke sněžnici a nebo volná jako u běžkového vázání. Vybrané typy sněžic jsou vybaveny svahovou podložkou a předním hrotem(„drapákem“).

Sněžnice jsou vyráběny z velmi kvalitní umělé hmoty. Jsou určeny k chůzi, případně běhu v souvisle zasněženém terénu. Nepoužívejte sněžnice tam, kde není souvisle zasněžený terén a tam, kde by mohlo dojít k poškození sněžnic např. holá skála, kamení, atd. Po použití sněžnic je opláchněte proudem tekoucí vody a vysušte je v teplé místnosti. Sněžnice nevystavujte otevřenému ohni ani většímu žáru, aby nedošlo k jejich deformaci! Pro transport sněžnic používejte ochranné plastové krytky na hroty, které jsou na spodní straně sněžnic.

Wakeboarding

Upozornění

Wakeboarding zahrnuje rizika spojená se zraněním, a to i smrtelným. Pro snížení rizika dodržujte několik jednoduchých pravidel.

  • vždy mějte wakeboard pod kontrolou a nepoužívejte jej při rychlostech, které překračují vaše schopnosti
  • rychlost tažného člunu nebo vleku musí umožňovat rozumnou kontrolu a stabilitu
  • zvolte správnou velikost wakeboardu i vázání
  • používejte pouze na vodě, nepoužívejte v mělké vodě nebo v blízkosti břehu, doků, pilířů, plavců nebo jiných plavidel
  • vždy noste certifikovanou vestu ve správné velikosti
  • začátečníkům doporučujeme odborný kurz wakeboardingu pod vedením zkušených instruktorů

Návod na použití wakeboardu

Před použitím wakeboardu se seznamte s platnými místními zákony a rizicích spojených s wakeboardingem. Vždy pečlivě posuďte svoje schopnosti a zdravotní stav. Před ani při jízdě neužívejte alkohol a jiné omamné látky. Před samotnou jízdou zkontrolujte svoje vybavení, dotažení všech šroubů, hrany a skluznici. Při jízdě za člunem řádně překontrolujte i uchycení tažného lana. Pokud zaznamenáte jakýkoliv problém či závadu, obraťte se na odborníka. Na člunu by měla být vedle řidiče další osoba, která slouží jako pozorovatel. Uživatel wakeboardu a pozorovatel musí mít domluvené signály pro různé situace.

Odrazy ze země a mola mohou zvýšit riziko zranění či smrti. Používejte wakeboard vždy na vodě. Lano musí být napnuté, náhlé nárazy mohou způsobit zranění jezdce nebo selhání lana.

Mechanické poškození wakeboardu způsobené jízdou na překážkách nebo při skocích může vést k vadě, na niž nelze uplatnit záruku.

Údržba wakeboardu

Za žádných okolností nesmít být skluznice voskovaná, lakovaná či jinak upravovaná. Čistěte pouze vodou a mýdlem. Při jízdě ve slané vodě vždy opláchněte důkladně po každém použití. Při jakékoliv závadě se obraťte na odborný servis.

Při delším vystavení wakeboardu přímému slunečnímu záření může dojít k vyblednutí barev, na což se nevztahuje záruka. Pokud tedy právě nejezdíte, mějte svůj wakeboard uložený v obalu.

Návod na použití a údržbu wakeskatu

Pro použití a údržbu wakeskatu platí stejná pravidla jako u wakeboardu.

Návod na použití a údržbu wakesurfu

Pro použití a údržbu wakesurfu platí stejná pravidla jako u wakeboardu.

Návod na použití a montáž wakeboardového vázání

Zvolte správnou velikost wakeboardového vázání. Před obutím vázání nejdřív namočte a až poté dotáhněte pohodlně na nohu. Vázání musí sedět těsně na noze, nesmí být ale utažené příliš, aby nikde netlačilo. Při prudkém nárazu se vázání může povolit a uvolnit chodidlo, což zabraňuje nepříjemným zraněním nohy. Vázání namontujte na wakeboard pomocí originálních šroubů přibalených v krabici. Je důležité, aby bylo vázání vycentrováno vůči wakeboardu, tzn. špička i patka vázání musí být ve stejné vzdálenosti od hrany prkna. Wakeboard se oproti snowboardu většinou montuje jako tzv. Twin tip, tzn. pravé i levé vázání jsou ve stejné vzdálenosti od špičky a patky wakeboardu. Pozor – někteří výrobci nepoužívají u šroubků evropský závit, ale Whitworhův, který nepůjde do wakeobardu správně zašroubovat. V tomto případě vyhledejte odborný servis, kde vám šroubky vymění.

Při použití System vázání a bot od značky Hyperlite platí stejná pravidla pro montování jako u klasického wake vázání.

Návod na použití wakeboardové helmy

Nasaďte si přilbu a za pomocí upevňovacího řemínku usaďte přilbu na hlavě tak, aby vám pohodlně a pevně seděla na hlavě. Po zapnutí upínacího řemínku by se přilba neměla pohybovat nijak významně vzad a vpřed. Přesvědčte se, zda vám přilba nebrání v rozhledu. Přilba je určená výhradně pro použití při vodních sportech. Nesmí se nikdy používat pro jízdu na motorizovaných dopravních prostředcích, při horolezectví a činnostech, kdy hrozí zaháknutí či zavěšení za upevňovací řemínek. Wakeboardová přilba je konstruovaná tak, aby při případném pádu absorbovala určitou část energie. Proto v případě většího nárazu či hlubšího škrábance je třeba přilbu ihned vyměnit. Takto poškozená přilba nemůže již dostatečně chránit vaši hlavu před zraněním. Taktéž po dlouhodobém (mnohaletém) používání by měla být přilba vyměněna, a to i když nebyla nijak poškozena. Kontrolujte přilbu pravidelně na viditelné vady a také zda nechybí nějaké její části. Pro očištění používej jen vodu, jemné mýdlo a měkký hadřík. Ochranný vliv této přilby může být snížen použitím laku, čistících prostředků, chemikálií a pod. Přilba nesmí být vystavena vyší teplotě než 62°C. Pozor – takovéto teploty dosahují za slunečného dne i prostory uvnitř automobilu! Některá zranění jsou nevyhnutelná a zcela nezávislá na tom, jakou přilbu nosíte.

Helmy pro vodní sporty musí splňovat normy EN 1385.

Návod na použití wakeboardové vesty

Existují 2 typy vest na wakeboard – certifikované a necertifikované. Certifikované záchranné vesty splňují přísné normy a slouží jako záchranné pomůcky při pádech a nárazech o vodní hladinu. Nejen, že tlumí nárazy o vodlní hladinu, ale ve vodě i nadnášejí. Tyto vesty doporučujeme nosit zejména dětem, začátečníkům a všem, kteří chtějí maximální ochranu. Necertifikované vesty slouží pouze pro zmírnění nárazů při pádech, ve vodě nenadnášejí.

Před použitím vestu řádně zkontrolujte, pozornost věnujte hlavně zapínání a švům. Pokud najdete jakékoliv poškození materiálů, spojů, švů, zapínání či dalších částí nebo zjistíte nežádoucí pohyblivost vnitřní výplně vesty, kontaktujte svého prodejce ohledně opravy nebo výměny daného výrobku.

Vesta musí přiléhat těsně k tělu. Pokud je volná i při dotažení nastavitelných pásků nebo vylézá nahoru, znamená to, že je vesta velká a vy potřebujete menší velikost. Ujistěte se, že vám vesta umožňuje dostatečný rozsah pohybu. Dýchání nesmí být nijak omezeno. Při oblékání berte na vědomí, že neoprénové části se mohou vytáhnout až o 5 % , pokud je namočíte.

Po každém použití vestu propláchněte čistou vodou a pověste k vysušení na plastové či dřevěné ramínko. Nevěšte na drátěná ramínka. Sušte mimo dosah přímého slunečního světla. Jednou za čas vestu ručně promáchejte za použití vhodného čistícího přípravku a vlažné vody. Pro praní ani sušení nepoužívejte pračku ani sušičku. Nebělit. Vestu skladujte v suchém, chladném prostředí.

Návod na použití neoprénu

Před každým použitím neoprén řádně zkontrolujte, hlavně pak švy a zapínání. Pokud najdete jakékoliv poškození materiálů, spojů, švů, zapínání či dalších částí, kontaktujte svého prodejce ohledně opravy nebo výměny daného výrobku.

Ujistěte se, že vám neoprén umožňuje dostatečný rozsah pohybu. Dýchání nesmí být nijak omezeno. Při oblékání berte na vědomí, že neoprén se po namočení může vytáhnout až o 5 %.

Po každém použití neorpén propláchněte čistou vodou a pověste k vysušení na plastové či dřevěné ramínko. Nevěšte na drátěná ramínka. Sušte mimo dosah přímého slunečního světla (UV záření může zapříčinit blednutí barev). Jednou za čas neoprén ručně promáchejte za použití vhodného čistícího přípravku a vlažné vody. Pro praní ani sušení nepoužívejte pračku ani sušičku. Nebělit. Neoprén skladujte v suchém, chladném prostředí.

Longboarding a skateboarding

Upozornění

Longboarding/skateboarding je nebezpečná sportovní disciplína, která může vést ke zranění či smrti. Dbejte proto zvýšené opatrnosti a vždy noste helmu, chrániče a obuv se suchou protiskluzovou podrážkou. Jízdu, terén a rychlost přizpůsobte svým dovednostem a zdravotnímu stavu, před jízdou ani při ní neužívejte alkohol a jiné omamné látky. Začátečníci by měli jízdu nacvičovat za přítomnosti další osoby. Longboard/skateboard používejte pouze k účelům, ke kterým je určen.

Návod na použití longboardu/skateboardu

Longboard/skateboard by se měl používat pouze na místech, která jsou pro jízdu na longboardu/skateboardu vhodná. Tato místa by měla mít rovný, čistý, suchý povrch a v jejich blízkosti by se neměla pohybovat žádná motorová vozidla. Longboardista/skateboardista není účastníkem silničního provozu, longboard/skateboard není určen k jízdě mezi motorovými vozidly.

Před každou jízdou zkontrolujte stav koleček, ložisek, trucků a šroubů. Všechny šrouby by měly být řádně dotaženy. Na longboardu/skateboardu neprovádějte žádné úpravy, které by mohly ohrozit bezpečnost jeho používání. Při častém povolování a utahování samojistících matic může dojít k narušení jejich fixačních vlastností a nátěru.

Provádějte pravidelné kontroly a ujistěte se, že se na desce nevyskytují žádné praskliny nebo úlomky a že je zcela v pořádku.

Jak si vybrat longboard? - videonávod od Martina Dominika Kratochvíla.

Údržba longboardu/skateboardu

Výrobek čistěte pouze suchým nebo vlhkým hadříkem. Nikdy nepoužívejte žádné speciální čisticí prostředky. Před a po každém použití zkontrolujte, zda na longboardu/skateboardu nejsou patrné známky poškození nebo opotřebení. Pro vlastní bezpečnost používejte vždy jen originální náhradní díly. Pokud jsou části longboardu/skateboardu poškozené nebo se objeví ostré hrany, neměli byste výrobek dále používat. Longboard/skateboard skladujte na bezpečném místě, kde bude chráněn od všech nepříznivých vlivů, kde nemůže dojít k jeho poškození a kde nemůže nikoho zranit.

Longboard/skateboard byste měli chránit zejména před působením přímého slunečního záření. Skladováním na stinném místě značně prodloužíte životnost výrobku.

Návod na použití longboardové helmy

Nasaďte si přilbu a za pomocí upevňovacího řemínku usaďte přilbu na hlavě tak, aby vám pohodlně a pevně seděla na hlavě. Po zapnutí upínacího řemínku by se přilba neměla pohybovat nijak významně vzad a vpřed. Přesvědčte se, zda vám přilba nebrání v rozhledu. Přilba je určená výhradně na jízdu na skateboardu, longboardu a na kole. Nesmí se nikdy používat pro jízdu na motorizovaných dopravních prostředcích, při horolezectví a činnostech, kdy hrozí zaháknutí či zavěšení za upevňovací řemínek. Helma je konstruovaná tak, aby při případném pádu absorbovala určitou část energie. Proto v případě většího nárazu či hlubšího škrábance je třeba přilbu ihned vyměnit. Takto poškozená přilba nemůže již dostatečně chránit vaši hlavu před zraněním. Taktéž po dlouhodobém (mnohaletém) používání by měla být přilba vyměněna, a to i když nebyla nijak poškozena. Kontroluj přilbu pravidelně na viditelné vady a také zda nechybí nějaké její části. Pro očištění používej jen vodu, jemné mýdlo a měkký hadřík. Ochranný vliv této přilby může být snížen použitím laku, čistících prostředků, chemikálií a pod. Přilba nesmí být vystavena vyší teplotě než 62°C. Pozor – takovéto teploty dosahují za slunečného dne i prostory uvnitř automobilu! Některá zranění jsou nevyhnutelná a zcela nezávislá na tom, jakou přilbu nosíte.

Helmy na skateboard a longboard musí splňovat přísné normy - certifikace Class B a EN 1078.

Návod na použití longboardových chráničů

Pro jízdu na longboardu/skateboardu se vždy vybavte chrániči, a to hlavně chrániči zápěstí, kolen a loktů. Před použitím se ujistěte, že jste zvolili správnou velikost chráničů. Ta většinou odpovídá vaší konfekční velikosti (S, M, L...). Chrániče musí přesně přiléhat na daný kloub končetiny, nesmí být volné a pásek se suchým zipem musí být tak dlouhý, aby se zip celou plochou přilepil ke druhé části zipu.

Chrániče vás ochrání před odřeninami, nikoli před případným úrazem. Po každém pádu je třeba přezkoušet, zda je chránič v pořádku a jeho funkce není omezena! V případě, že je poškozen, musí být vyměněn. Účelem chrániče je omezit sílu přenesenou z úderu nebo pádu na překážku.

Chrániče čistěte houbou namočenou v mýdlové vlažné vodě. Neperte a nedávejte do blízkosti tepelných zdrojů.

Údržba konfekčního textilu

Při praní, čištění, sušení, žehlení a další manipulaci dbejte vždy pokynů dle symbolů pro ošetřování a údržbu textilií uvedených na etiketě přímo u výrobku.

Údržba sportovní a vycházkové obuvi

K údržbě používejte pouze k tomuto účelu určené prostředky dle použitého materiálu (informace o materiálech získáte pomocí piktogramů na botě).

Symboly pro údržbu a ošetřování textilií

Nejčastěji používaná vlákna pro výrobu textilií

Piktogramy na obuvi

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace

Jazyk