GORE-TEX

9. ledna 2014 | 0 komentářů

Materiály GORE-TEX vznikají slaminováním membrány GORE-TEX s vysoce odolnými textiliemi. Jejich 100% nepromokavost je zajištěna speciální technologií podlepení švů.

Memrána GORE-TEX

Jedinečná dvousložková membrána. Část membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX proniknout, zatímco vodní pára jí projde snadno.
Do struktury ePTFE je začleněná oleofóbní látka (látka odpuzující olej). Ta umožňuje průchod vodní páry, ale zároveň vytváří přirozenou bariéru, která brání průniku znečišťujících látek, např. olejů, kosmetických přípravků, repelentů a složek potravin.
Výsledkem je trvale nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná membrána.

Obecné vlastnosti:

  • trvalá nepromokavost
  • vysoká prodyšnost
  • extrémní odolnost vůči mrazu
  • jedinečná odolnost při ohybu
  • mimořádně dlouhá životnost

Lamináty GORE-TEX

Laminát GORE-TEX se vyrábí tak, že se membrána GORE-TEX nalaminuje mezi vysoce odolné a extrémně prodyšné textilie. Tyto lamináty lze použít na vytvoření celého oděvu, bund, bot nebo rukavic anebo zakomponovat do vysoce namáhaných částí pro zvýšení jejich odolnosti a oděruvzdornosti.

Podlepení švů

Dírky po jehlách jsou sice velmi malé, ale přesto by mohly propouštět vodu. Proto vás ani dokonale nepromokavá, prodyšná a větruvzdorná textilie neochrání před vlhkostí a nepohodlím, nebudou-li švy zcela podlepeny.
Aby byla zaručena absolutní nepromokavost výrobků GORE-TEX, používají se speciální technologie podlepování švů GORE-SEAM a MICRO GORE-SEAM. Podlepením se zcela zakryjí všechny drobné dírky po jehlách, které vznikly v laminátech GORE-TEX při výrobě oděvů, obuvi nebo rukavic.
Užší a lehčí páska MICRO GORE-SEAM umožňuje vytvoření funkčnějšího a modernějšího střihu s přesnějšími křivkami.

Záruka nepromokavosti Guaranteed to Keep You Dry

Veškeré oděvy a obuv GORE-TEX poskytují záruku nepromokavosti Guaranteed to Keep You Dry.
Nejste-li naprosto spokojeni s nepromokavostí, větruvzdorností či prodyšností svého oděvu, firma GORE-TEX vám jej opraví, vymění nebo vám vrátí pořizovací cenu. Se stížnostmi se obracejte na prodejce, u kterého jste výrobek zakoupili. Tam vám poradí, jak problém vyřešit.

 

Odkazy na značky GORE-TEX:

Burton

Armada

 

Odkaz na produkty GORE-TEX:

Produkty GORE-TEX

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky