• Typy prohnutí snowboardů

Typy prohnutí snowboardů

9. ledna 2014 | 0 komentářů
Každý výrobce snowboadů nabízí několik vlastních verzí prohnutí a orientace v nich není pro neznalého člověka úplně snadná. Představme si proto čtyři základní typy prohnutí, ze kterých jednotliví výrobci vycházejí.

Camber

Camber prohnutí je vhodnou volbou pro freestyle a all-mountain jízdu. Při jízdě na snowboardu s camber prohnutím musí jezdec vyvíjet větší námahu při nájezdu do oblouku a snadněji se kousne hrana, není proto příliš vhodný pro začínající jezdce. Naopak zkušení rideři ocení jeho přesnou, stabilní a živoucí jízdu s precizní odezvou a vysokým odrazem.

Camber

Rocker

Snowboardy s klasickým camber prohnutím jsou v posledních letech mírně vytlačovány stále oblíbenějšími prkny s opačným, nebo-li rocker prohnutím. Je to z toho důvodu, že tato prkna jsou velmi snadno ovladatelná, nekoušou se hrany a jízda na nich je zábavná a stabilní.

Rocker

Hybrid

Hybridní prohnutí představuje spojení camberu a rockeru, stejně jako výhody obou prohnutí. Každý výrobce snowboardů má své vlasní verze hybridního prohnutí, obecně platí, že tato prkna jsou univerzálním řešením pro všechny typy jezdců.

Hybrid

Flat

Flat, nebo-li nulové prohnutí znamená, že snowboard je téměř plochý a velká jeho část se při kontaktu s podložkou dotýká země. To znamená, že prkno je velmi stabilní a dokáže si poradit s jakýmkoliv terénem.

Flat

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky