• Údržba oblečení na snowboard

Údržba oblečení na snowboard

9. ledna 2014 | 0 komentářů
Snowboardové bundy a kalhoty jsou vyrobeny z technických, nepromokavých materiálů. Ty vyžadují při praní a sušení šetrné zacházení. V tomto článku vám poradíme, jak vaše oblečení na snowboard prát, sušit a impregnovat, aby si své technické parametry udrželo co nejdéle.

Impregnace

Povrch materiálu je ošetřen impregnací, která odpuzuje kapky vody z povrchu tkaniny. Tato impregnace po čase užívání zmizí a je třeba ji obnovit pomocí speciálních sprejů.

Praní

Doporučujeme oblečení prát ručně ve vlažné vodě. Vyhněte se použití pracích prostředků s bělidly, aviváží, změkčovačů a jiných chemických přísad. Ideální pro praní nepromokavých membránových nebo zátěrových tkanin jsou speciální prací emulze, které nejen že oblečení vyčistí, ale zároveň naimpregnují. Oblečení neždímejte, pověste je nad vanu a nechejte okapat.

Sušení

V žádném případě nesuště snowboardové oblečení v sušičce. Nevystavujte oblečení přímému slunci, slunce může během pár hodin ošklivě změnit barvu oblečení!

Žehlení

Vždy pečlivě nastudujte informace uvedené na etiketě výrobku. Přeškrtnutá žehlička znamená, že se výrobek nesmí žehlit vůbec. Jinak se držte přesně pokynů uvedených na etiketách s ošetřovacími symboly.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky