Jak si vybrat rukavice na snowboard?

Rukavice jsou velmi důležitou součástí snowboardového oblečení, chrání ruce nejen před odřením o ostrý sníh, ale zejména před mrazem a vlhkem.

Velikost rukavic

Snowboardové rukavice by neměly být příliš těsné, mohly by vám mrznout prsty. Nejste-li si jisti správnou velikostí rukavic, změřte si vaši dlaň od zápěstí po konec prostředníčku a tento údaj pak vepište do poznámky na konci objednávkového formuláře – pokusíme se vám vybrat optimální velikost rukavice.

Může se stát, že vyberete nevhodnou velikost rukavic. Nic se neděje – stačí, když zboží pošlete s kopií dokladu o nákupu zpět a my vám rukavice obratem vyměníme nebo vrátíme peníze! Jak postupovat při výměně zboží?

Tepelný komfort

Podobně jako u bund a kalhot jsou rukavice zpravidla vybaveny voděodolnou, prodyšnou membránou. Větší tepelný komfort poskytnou rukavice s vyjímatelnou vnitřní fleecovou vložkou – tyto rukavice také rychleji schnou. Obecně se má za to, že palcové rukavice jsou teplejší, v prstových rukavicích se zase lépe manipuluje s vázáním či zipem bundy.

Krátký rukávec pod bundu nebo dlouhý přes?

Snowboardové rukavice se vyrábějí zpravidla ve dvou provedeních – buď s dlouhým rukávcem přes bundu, nebo s krátkou, obtáhlou manžetou pod bundu. Specifickou variantou prstových rukavic jsou tenké, krátké, jednovrstvé rukavice určené na jízdu v rampě, často se silikonovou neklouzavou vrstvou na dlani pro snadné uchopení prkna při provádění triků.

Rukavice s chráničem

Výrobci nabízejí rukavice s integrovaným chráničem, který chrání zápěstí při pádu. K rukavicím se dají chrániče zápěstí dokoupit i zvlášt.

Newsletter

Nezmeškejte příležitost, jak výhodně nakoupit!

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky