Longboard Sector 9 Offset Double Cross 42"

 • Zboží je skladem
 • Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
 • 1768 míst pro osobní odběr v ČR a SR
 • Doručíme nejpozději v úterý 18. 12.
6 500 Kč
Kolekce: podzim 2018
Záruka: 2 roky
Značka: Sector 9
Kategorie: Longboardy
Nákupem získáte zákaznickou kartu s řadou výhod!
Popis zboží

Longboard Sector 9 Offset Double Cross 42" / 106 cm

Máš rád přírodu? S tímhle modelem longboardu od Sectoru 9 se můžeš cítit, že jsi v přírodě nonstop. Offset Double Cross je totiž barevně potištěn motivem podzimních stromů a hustého lesa. Můžeš tak jezdit v ulicích města mezi auty, ale myšlenkama být klidně na konci světa. Tenhle long je mimo jiné perfektní na dojíždění třeba do školy, ale taky s ním na cestě vykouzlíš perfektní carving.

Parametry

 • Carving, Commuter
 • Délka: 41.75”
 • Šířka: 9.25”
 • Rozvor: 25.0”
 • Trucky: 10.0” Gullwing Charger
 • Kolečka: 64MM 78A Nine Balls
 • Ložiska: ABEC 5 Greaseball
 • Podložky pod trucky: .25” Recycled Plastic
 • Hardware: 1.25” Hardened Steel Bolts
 • Grip Tape: ERG Grip Tape s logom Sector 9
 • 7 vrstev javorového dřeva
 • Téměř symetrický tvar
 • Double-kick dance board 
Poradna

Jak si vybrat longboard?

V této rubrice ti Martin Dominik Kratochvíl vysvětlí základní rozdíly mezi jednotlivými kategoriemi longboardů a doporučí, na co si při výběru longboardu dát pozor.

Longboardy můžeme rozdělit do tří základních kategorií, které si v následujících videích podrobně rozebereme.

Video: Jak si vybrat longboard?

1. Cruising

První kategorií, které se ve videu níže Dominik věnuje, je cruising. Cruisery jsou vhodné na ježdění po městě, jsou pohodlné a jednoduché na učení. Některé druhy longboardových desek:

Pintail - deska, která má převážně tvar „kapky“, můžeme považovat za nenáročné přibližovadlo z bodu A do bodu B, určené primárně do města. Má široké trucky, široká kolečka a měkčí bushingy. Pintaily jsou nejpopulárnější typ longboardů na světě.
Double kick - je kratší verze cruiseru. Shape této desky je ve tvaru kicku, má skateové trucky a užší kolečka. Tyto desky jsou lehké, opět se hodí do města a jsou vhodné také na triky.
Bantam - většinou plastové, menší desky, které mají také skateové trucky, ale širší kolečka pro přejíždění nerovností jako je štěrk, spáry apod.

Video: Jak si vybrat cruiser?

2. Freeride

Celkově lepší set-up, určený zejména na triky a pro zábavu. Tyto desky mají lepší konkávu, kolečka i trucky.

Top mount - označení toho, že trucky jsou namontované pod deskou.
Drop-Thru - zde jsou trucky zapasované do desky, aby bylo celkově prkno posazené blíž k zemi, lépe se na tomto longboardu brzdí.
Double kick - větší a širší skateboard se dvěma patkami.

Konkáva

Tvar povrchu desky, na kterém se stojí. Existuje mnoho různých variant.
Camber / Rocker - tvar, který má deska smerěm zepředu dozadu anebo naopak. Rocker má zdvihnuté konce desky a camber má naopak vyšší střed.
U konkáva / W konkáva - U konkáva má boční hrany desky výš jako sřed desky. W konkáva - po celé délce středu desky se táhne vlnka a tím vytváří tvar podobný písmenu W. Tato konkáva zvyšuje ovladatelnost ve vyšších rychlostech a je proto vhodná hlavně při freeride a downhill jízdě.
Micro drop / Drop - Drop - místo na stání je výrazně nižší než místo, kam se přichytávají trucky. Micro drop - jednoduše zmenšený drop.

Kolečka

Jsou dva hlavní typy - na freeride, slidování a driftování jsou určeny zaoblená a tvrdší kolečka, přilnavá kolečka pak na downhill, ježdění po městě a rychlejší carving.

Trucky

Longboardové trucky mají oproti „klasickým“ skateboardovým truckům lepší geometrii, lepší točivost a větší stabilitu. Pomocí trucků a správně nastavených bushingů může jezdec dosáhnout větší rychlosti a lepší stability v jízdě.

Video: Jak si vybrat freeride longboard?

3. Downhill

Rychlostní disciplína longboardingu, neboli sjezd. Jezdec se pohybuje rychlostí nad 60 km/h a horní limit prakticky neexistuje.
Prkna pro downhill jsou tvrdá, aby měla stabilitu, mají větší prohnutí pro lepší zatáčivost a jsou dlouhá většinou okolo 95 cm. Trucky na downhill jsou širší kvůli stabilitě, bushingy válcového tvaru. Kola pro downhill jsou většinou větší, širší a měkčí.
Downhill je jako jediná oficiální závodní disciplína na longboardu.

Video: Jak si vybrat downhill longboard?

Doporučit produkt e-mailem

:
:
:
 
Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky