Longboard Sector 9 Ray Collins Ninety Five 31"

 • Zboží je skladem
 • Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
 • 2009 míst pro osobní odběr v ČR a SR
 • Doručíme nejpozději ve středu 24. 4.
3 800 Kč
-20% / 4 750 Kč
Kolekce: podzim 2018
Záruka: 2 roky
Značka: Sector 9
Kategorie: Longboardy
Nákupem získáte zákaznickou kartu s řadou výhod!
Popis zboží

Longboard Sector 9 Ray Collins Ninety Five 31"/77 cm

Ninety Five je skvělou volbou pro ridery, kteří se poohlíží po kratším a všestranném boardu.  Jeho tvar už je léty prověřený a můžete si být jisti, že s tímto longem zažijete boží zážitky nejen v nově položených ulicích ve městě, ale i na polních cestách či ve skateparcích. Spodní část desky je potištěna fotografií vlny od světoznámého fotografa Raye Collinse.

Parametry

 • Cruiser, vhodný na pohybování se po městě či do skateparku
 • Délka: 31" / 77 cm
 • Trucky: 8.5” Gullwing Shadow
 • Kolečka: 61MM 78A Nine Balls
 • Ložiska: ABEC 5 Greaseball
 • Podložky pod trucky: .25” Recycled Plastic
 • Hardware: 1.25” Hardened Steel Bolts
 • Grip Tape: ERG Grip Tape
 • 7 vrstev javorového dřeva
Poradna

Jak si vybrat longboard?

V této rubrice ti Martin Dominik Kratochvíl vysvětlí základní rozdíly mezi jednotlivými kategoriemi longboardů a doporučí, na co si při výběru longboardu dát pozor.

Longboardy můžeme rozdělit do tří základních kategorií, které si v následujících videích podrobně rozebereme.

Video: Jak si vybrat longboard?

1. Cruising

První kategorií, které se ve videu níže Dominik věnuje, je cruising. Cruisery jsou vhodné na ježdění po městě, jsou pohodlné a jednoduché na učení. Některé druhy longboardových desek:

Pintail - deska, která má převážně tvar „kapky“, můžeme považovat za nenáročné přibližovadlo z bodu A do bodu B, určené primárně do města. Má široké trucky, široká kolečka a měkčí bushingy. Pintaily jsou nejpopulárnější typ longboardů na světě.
Double kick - je kratší verze cruiseru. Shape této desky je ve tvaru kicku, má skateové trucky a užší kolečka. Tyto desky jsou lehké, opět se hodí do města a jsou vhodné také na triky.
Bantam - většinou plastové, menší desky, které mají také skateové trucky, ale širší kolečka pro přejíždění nerovností jako je štěrk, spáry apod.

Video: Jak si vybrat cruiser?

2. Freeride

Celkově lepší set-up, určený zejména na triky a pro zábavu. Tyto desky mají lepší konkávu, kolečka i trucky.

Top mount - označení toho, že trucky jsou namontované pod deskou.
Drop-Thru - zde jsou trucky zapasované do desky, aby bylo celkově prkno posazené blíž k zemi, lépe se na tomto longboardu brzdí.
Double kick - větší a širší skateboard se dvěma patkami.

Konkáva

Tvar povrchu desky, na kterém se stojí. Existuje mnoho různých variant.
Camber / Rocker - tvar, který má deska smerěm zepředu dozadu anebo naopak. Rocker má zdvihnuté konce desky a camber má naopak vyšší střed.
U konkáva / W konkáva - U konkáva má boční hrany desky výš jako sřed desky. W konkáva - po celé délce středu desky se táhne vlnka a tím vytváří tvar podobný písmenu W. Tato konkáva zvyšuje ovladatelnost ve vyšších rychlostech a je proto vhodná hlavně při freeride a downhill jízdě.
Micro drop / Drop - Drop - místo na stání je výrazně nižší než místo, kam se přichytávají trucky. Micro drop - jednoduše zmenšený drop.

Kolečka

Jsou dva hlavní typy - na freeride, slidování a driftování jsou určeny zaoblená a tvrdší kolečka, přilnavá kolečka pak na downhill, ježdění po městě a rychlejší carving.

Trucky

Longboardové trucky mají oproti „klasickým“ skateboardovým truckům lepší geometrii, lepší točivost a větší stabilitu. Pomocí trucků a správně nastavených bushingů může jezdec dosáhnout větší rychlosti a lepší stability v jízdě.

Video: Jak si vybrat freeride longboard?

3. Downhill

Rychlostní disciplína longboardingu, neboli sjezd. Jezdec se pohybuje rychlostí nad 60 km/h a horní limit prakticky neexistuje.
Prkna pro downhill jsou tvrdá, aby měla stabilitu, mají větší prohnutí pro lepší zatáčivost a jsou dlouhá většinou okolo 95 cm. Trucky na downhill jsou širší kvůli stabilitě, bushingy válcového tvaru. Kola pro downhill jsou většinou větší, širší a měkčí.
Downhill je jako jediná oficiální závodní disciplína na longboardu.

Video: Jak si vybrat downhill longboard?

Doporučit produkt e-mailem

:
:
: