Zpět

Rodinné výlety v létě mohou být hezčí i díky nafukovacímu paddleboardu STX Pure Freeride 10'6. Plovák s velkou stabilitou poskytne ideální… detailní popis

14 719 Kč Sleva -20 % 18 399 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní: 14 719 Kč (-0%)

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději ve čtvrtek 8. 6.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Co když nevyberu správně?

Paddleboard STX Pure Freeride 10'6

Rodinné výlety v létě mohou být hezčí i díky nafukovacímu paddleboardu STX Pure Freeride 10'6. Plovák s velkou stabilitou poskytne ideální podmínky pro klidnou jízdu a nízká hmotnost 8,55 kg zase umožňuje pohodlné přenášení.

Díky svým rozměrům je vhodný pro větší jezdce i více členů rodiny a představuje výborný odrazový můstek pro začátečníky. Vyroben je technologií FXL (Fusion Double Layer X Light) ze dvou slisovaných vrstev PVC za tepla a bez lepidla. Navíc disponuje odlehčenými tkanými vlákny, která brání rozpínání materiálu. Konstrukce je tak lehká, ale zároveň tuhá. Paddleboard je ideální na klidnou hladinu nebo do mírnějších vln.

Technické parametry

 • Délka: 10'6/320 cm
 • Šířka: 32"/81 cm
 • Tloušťka: 5"/12,7 cm
 • Váha: 8,55 kg
 • Výtlak: 220 l
 • Doporučený tlak: 15 PSI

Balení obsahuje

 • SUP plovák
 • 3dílné nastavitelné hliníkové pádlo
 • Obousměrně nafukovací pumpu Double action
 • Fin
 • Sadu na opravu paddleboardu
 • Přepravní batoh

Bližší specifikace

 • Fusion Double Layer X Light: Kombinace dvou slisovaných PVC vrstev bez použití lepidla, odlehčená tkaná látka, super lehká konstrukce podobná tuhým paddleboardům.
 • Double Layer Rails: Zdvojené hrany zajišťují lepší výdrž plováku v kriticky namáhaných místech.
 • Kickpad: Díky vyvýšené vrstvě v oblasti tailu se paddleboard lépe ovládá při zatáčení.
 • Honey Grip: Vrstva EVA pěny na patce a uprostřed paddleboardu.
 • Core Grip: Frézovaná EVA pěna v oblasti pod nohama.
 • Storage Bungee: Příď plováku obsahuje lanko k připevnění osobních věcí.
 • High Pressure Valves: Vysokotlaké ventily na paddleboardu odolají tlaku až do 20 PSI (doporučeno je ale 15 PSI)
Paddleboard STX Pure Freeride 10'6 navy rose 2022

Fenomén jménem paddleboard

Paddleboarding je opravdu sport pro všechny: jak pro mladé, tak celou rodinu, je skvělou doplňkovou aktivitou pro sportovce a hodí se na rybník, jezero, moře i řeku. V posledních letech se paddleboarding začal těšit opravdu velké oblibě napříč všemi generacemi a my ti řekneme proč!

Paddle je skvělý na sport i relaxaci

Paddleboarding neboli SUP (Stand Up Paddle) vznikl na Havaji jako pomocný sport pro výuku surfingu. Aktuálně se jedná o nejrychleji se rozvíjející boardový sport, a to díky hned několika faktorům.

Největší výhoda spočívá hlavně v možnostech, které paddleboarding nabízí. Nepotřebuješ k němu moře, vítr ani jiné, v naší geografické poloze těžko dostupné, podmínky, ale postačí pouhopouhý rybník či řeka, a naprosto dokonalá zábava může začít!

Nafukovací prkno sbalíš na záda

Velkým plusem paddleboardingu je fakt, že se jedná o bezpečný sport. Nehrozí u něj vážné úrazy, ale u dětí je samozřejmostí záchranná vesta. Atraktivita sportu spočívá také bezesporu v tom, že ho zvládne dítě i člověk v důchodovém věku. Dokonale si ho tedy společně užijí celé rodiny. Paddleboarding navíc není nijak drahý, pro nedělní rodinný výlet tak nemusíš sahat hluboko do kapsy. A pro vyzkoušení není ani nutné výbavu pořizovat, paddleboardy lze vypůjčit ve většině rekreačních oblastí s vodními plochami.


Kompletní sbalená sada váží cca 15 kg, zvládnete ji přinést na zádech!

Moderní výrobní postupy a nafukovací technologie umožňují přes tři metry dlouhé prkno sbalit i s teleskopickým pádlem a pumpou do batohu, kompletní vybavení si tedy můžeš přinést doslova na zádech.

Jaký tvar prkna zvolit?

Paddleboard nabízí širokou škálu disciplín: od rekreačních projížděk na klidných hladinách přes delší túry, rychlostní závody, až po sjíždění mořských vln. Tvary a velikosti prken se samozřejmě liší podle disciplíny, stejně jako je tomu třeba u snowboardingu, skateboardingu nebo surfingu.

Nejrozšířenějším tvarem paddleboardů je allround. Jedná se o prkna určená pro rekreační ježdění. Jsou dostatečně stabilní a jejich délka se volí podle váhy jezdce. Rozměry se nejčastěji pohybují mezi 300 až 330 cm, co do délky, a 75 až 85 cm, co do šířky.


Nejuniverzálnějším tvarem paddleboardů je tzv. „allround“.

Paddleboardy vhodné pro delší vyjížďky po klidné vodě patří do kategorie touring. Tato prkna jsou dlouhá a mají užší špičku, díky tomu lépe drží směr a jsou rychlejší.

Pokud bys chtěl vyzkoušet paddleboard v mořských vlnách, zvol tvar wave. Díky většímu prohnutí těchto plováků budeš při jízdě obratnější. Wave paddleboardy lze v českých podmínkách použít i pro lehčí jezdce, ženy nebo děti.

Zatím okrajovou disciplínou, která ovšem získává stále více příznivců, je race paddleboarding. Prkna používají výkonnostní sportovci, vhodná jsou i pro kondiční ježdění.

Výběr pádla

U teleskopických pádel, skládajících se buď ze dvou nebo tří dílů, lze nastavit délku, takže vám postačí jedno pádlo pro celou rodinu nebo partu. Délka pádla by měla být zhruba o 10 až 20 cm delší, než výška tvojí postavy. Délka pádel se pohybuje v rozmezí 170 až 220 cm. Pádla se vyrábí z co nejlehčích a zároveň odolných materiálů: z hliníku, plastu, sklolaminátu a ta nejlepší pádla pak z karbonu. Pádlo není podélně zcela rovné, list pádla svírá s rukojetí tupý úhel.


Pádlo by mělo být přibližně o 20 cm delší než je výška postavy.

Nafouknutí paddleboardu

K nafouknutí paddleboardu potřebuješ pumpu, která je buď součástí kompletu „prkno + pádlo + pumpa“, nebo je třeba ji dokoupit zvlášť. Každopádně celý tento set se vejde do jednoduchého batohu, dodávaného zpravidla s prknem.

Po rozbalení prkna nasadíme hadici od pumpy k ventilu prkna. Ventil má pojistku, takže vzduch z prkna po sundání hadice neuniká.

Zhruba po třech až pěti minutách je hotovo; nafukování opravdu nezabere moc času a nemá nic společného se zdlouhavým nafukováním vodních lehátek – tak, jak to někteří známe z dovolené v Chorvatsku.

Na spodní část je třeba ještě připevnit pomocí šroubu středovou ploutev; bez ní by prkno nedrželo směr.

Cennosti vozte ve vodním vaku

Cennosti jako telefon, doklady nebo foťák se doporučuje uschovat do nepromokavého vaku. Ty se dnes nabízí v různých objemech, od malých pětilitrových až po šedesátilitrové; Ty největší jsou určené spíš na dlouhé túry a vejde se do nich veškeré kempovací vybavení.

Co na sebe?

No a hurá do vody! Na prkně se zpravidla stojí naboso nebo v neoprénových botách, které hřejí. Určitě využijete sluneční brýle, nejlépe opatřenými polarizačními skly. Tyto modely si nejlépe poradí s ostrými odlesky na hladině. Jako pokrývku horní části těla je nejlepší zvolit rychloschnoucí lycrová trika, často vybavená UV filtrem proti slunečnímu záření.


Lycrové triko, kšiltovka, brýle proti slunci – nezbytné doplňky pro paddleboarding.

Nejpohodlněji se budeš cítit v plavkách nebo boardshortkách. Ty by měly být co možná nejpružnější, „strečové“. Možná se při jízdě na paddleboardu budeš zpočátku cítit nejistě, ale věz, že po několika minutách získáš jistotu a sport si začneš užívat naplno. Vyzkoušejš ho, je to SUPer!

Bezpečnost a výbava

Při sjíždění řek a divokých vod bys neměl zapomínat na helmu a vestu; pro děti a slabší plavce by vesta měla být naprostou samozřejmostí na jakékoliv vodní ploše. Aby ti paddleboard v peřejích nebo silném proudu neuplaval, můžeš použít speciální SUP leashe.

Napoprvé je lepší si vyzkoušet stabilitu na této hračce vkleče, nastupovat z mělčiny či mola a zkusit třeba prvně pádlovat rukama, poté vyzkoušet pádlo a pak už si jen stoupnout a paddleboarding si zamilovat.

Vyfouknutí a sbalení paddleboardu

Paddleboard vytáhni z vody, polož horní stranou dolů tak, aby prkno neleželo na ploutvi – ta by se mohla totiž zdeformovat. Nech prkno oschnout, zatím se můžeš převléknout do suchého. Na to skvěle poslouží froté ponča – nepotřebuješ totiž převlékací kabinku, ani třetí ruku pro přidržení osušky kolem pasu!

Z paddleboardu nejdříve odšroubujeme středovou ploutev.

Na boční ploutve nasadíme nafukovací „rukávky“ (nejedná se o klasické dětské nafukovací rukávky, ale vypadají hodně podobně). Ty slouží k tomu, aby se plastové ploutve tíhou a horkem ve sbaleném stavu nepoškodily.

Pomocí stejného ventilu jako pro nafouknutí paddleboard i vyfoukneme.

Vyfouknutý paddleboard pak balíme od paty ke špici.

Do obalu/batohu, který bývá zpravidla součástí sady, sbalíš kompletně prkno, pádlo i pumpu!

V naší nabídce najdeš paddleboardy od značek F2 nebo Skiffo. A nebo se rovnou zastav k nám na prodejnu v Brně, rádi ti s výběrem pomůžeme!

STX Pure Freeride 10'6 navy rose

Paddleboard STX Pure Freeride 10'6

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?

nebo

Registrace