Zpět

Snowboard Arbor Veda Camber

Kolekce zima 2024

Marie-France Roy již ukázala své schopnosti na nejstrmějších svazích hor, nejvyšších výstupech a nejtěžších horských cestách a stále se přibližuje ke… detailní popis

12 792 Kč Sleva -20 % 15 990 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní: 12 792 Kč (-0%)

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději ve středu 28. 2.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Dámský snowboard Arbor Veda Camber

Marie-France Roy již ukázala své schopnosti na nejstrmějších svazích hor, nejvyšších výstupech a nejtěžších horských cestách a stále se přibližuje ke statusu legendy, kterému se už nelze vyhnout. Její ježdění je neustálým vývojem posouvajícím hranice odvětví a modelů, které navrhuje. Marie si za svým charakteristickým freeridovým modelem Veda stojí pro jeho jedinečnou kombinaci plavnosti, točivosti a výkonu.

Jediná deska na všechno; Marie používá svůj snowboard Veda na platformě Arbor System Camber s 1,5 stupňovým vyvýšením okrajů, které poskytují plutí, zahájení oblouku a držení na hraně – vše pro pokročilý freeride. Vyroben udržitelným způsobem na karbonizovaném bambusu Powerply Topsheet s grafikou Carlose Macka.

Specifikace

 • Flex: 7/10
 • Prašan: 5/5
 • Big Mountain: 5/5
 • Středisko: 4/5
 • Park + Street: 2/5
 • Carbonized Bamboo Powerplay: bambus je nejrychleji rostoucí surovina z udržitelné produkce. Dodává desce sílu, odolnost a výkon. Je karbonizovaná, aby vytvořila sytou jantarovou barvu.
 • System Camber: camber prohnutí, které je známé a oblíbené pro dobrou ovladatelnost a perfektní držení hran i při těch nejostřejších obloucích
 • Grip Tech: technologie přidává kontaktní body pod tvou špičkou a patou pro lepší kontrolu desky při hranění na sněhu i ledu. Ergonomičtější a přímé spojení snowboardu se sněhem pro lepší ovládání a odezvu.
 • 1,5° Fenders: zvednuté konce kontaktní zóny pro lepší carving a plutí prašanem
 • Highland II Core: Ruční výběr nejlehčí a nejkvalitnější paulovnie přinesl lehčí a citlivější verzi jádra Highland Core, které je známé vysoce spolehlivou odezvou a dlouhou životností.
 • Sintrovaná skluznice: Sintrovaná skluznice s vyšší molekulovou hmotností pro zvýšenou odolnost a rychlost.
 • Vyrobeno pomocí 100% solární energie
 • Mixed Glassing: Směs biaxiálního a triaxiálního sklolaminátu pro všestrannost
 • Recyklovaný ABS: Použité recyklované materiály pro trvalou udržitelnost produktů Arbor.
 • Bio-Resin: Původ ve vedlejších a odpadních produktech jiných průmyslových procesů. Vyrábí se s použitím ekologických chemických procesů snižujících uhlíkovou stopu materiálu až o 40 % (ve srovnání s ekvivalentem pryskyřice na bázi ropy).
 • Wend Natural Wax: Všechny snowboardy Arbor jsou ihned připraveny k jízdě díky vrstvě Wend Natural Wax
 • 360° Fully Wrapped Sidewalls: sidewally odolné proti poškození
 • Factory Tuned: Vyladěné kontaktní body tipu a tailu na všech snowboardech a splitboardech Arbor ještě před opuštěním továrny pro jízdu bez zachytávání.
 • Recycled Steel Edges: Vysoce odolné hrany z recyklované oceli ztělesňují dvě klíčové hodnoty společnosti Arbor: kvalitu a udržitelnost.
 • 0.8 cm Taper: Technika tvarování zužující profil splitu směrem k zadním kontaktním bodům. Zúžené snowboardy mají širší nose a užší tail, což umožňuje, aby se tail prkna ponořil do hlubšího sněhu a vytvořil tak přirozený plovák a čistší stopu.
 • 2x4 14 Pack Inserts
 
Snowboard Arbor Veda Camber 2024

Parametry

145 150 154 157 159 162W
Hmotnost jezdce (kg) 35-72 39-75 43-79 55-92 59-95 62-98
Kontaktní hrana (cm) 106.4 109 114.5 116.55 118.35 120.2
Šířka špice (cm) 28.15 28.59 28.94 29.97 30.14 31.35
Šířka středu (cm) 24.15 24.4 24.6 25.55 25.65 26.8
Šířka paty (cm) 27.32 27.75 28.1 29.12 29.29 30.5
Vykrojení (m) 7.25 7.5 7.7 7.85 7.95 8.1
Set back (mm) 20 20 20 20 20 20
Střední šířka postoje (cm) 50.8 50.8 50.8 50.8 50.8 50.8
Tvrdost 7 7 7 7 7 7
Inserty 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu ve volném terénu - prašan), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo universal/allround (jízda po sjezdovce).

VIDEO: Jak vybrat snowboard

 

 

Délka snowboardu

Délka snowboardu by obecně měla být po bradu. V případě, že se předpokládá, že ještě jezdec poroste, volí se velikost mezi bradou a nosem. Pro freestyle můžete volit o něco kratší desku, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Vyhledávají je také freestyle jezdi, kteří tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Typ prohnutí

Dalším kritériem při výběru nového prkna je také typ jeho prohnutí, jedná se o camber, rocker, flat a různé hybridní průhyby, jako například 3D camber, double camber apod. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou, nad rockerem vyniká vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Vyváženost komponentů

Jednotlivé produkty snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Tvrdé prkno předpokládá tvrdší model vázání a snowboardových bot a naopak. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci v katalozích a na webových stránkách často uvádí doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Pro maximální životnost snowboardu je dobré se držet několika pravidel a rad – ty najdete v článku Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

Arbor Veda Camber

Snowboard Arbor Veda Camber

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace