Zpět

Snowboard Burton Custom Flying V

Kolekce zima 2022/2023

Hledáš toho správného parťáka pro all-mountain ježdění, se kterým si v horách užiješ spoustu dechberoucích chvil? Pak jsi tady správně. Custom Flying… detailní popis

16 500 Kč

Doprava zdarma!

 • Doručíme nejpozději v pondělí 10. 10.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Co když nevyberu správně?

Sdílet produkt

Doporučit produkt e-mailem

Pánský snowboard Burton Custom Flying V

Hledáš toho správného parťáka pro all-mountain ježdění, se kterým si v horách užiješ spoustu dechberoucích chvil? Pak jsi tady správně. Custom Flying V je deska s více než 20letou tradicí a skvělou pověstí mezi ridery po celém světě. Má Flying V prohnutí a poslední technologie, které procházejí celým line-upem snowboardů Burton. Kam se spolu vydáte, to už necháme na tobě!

Grafika: Čistý, minimalistický design, který udal tón této ikonické značce už dávno. Surfem inspirovaná estetika a typografie ze 70. a 80. let tak, aby doplňovala všestrannost boardu, pro kterou ho jezdci milují.

Prohnutí

 • Flying V Bend s rocker zónami mezi nohama a po bocích, které zvyšují hravost, a zóny float a camber pod nohama, které se zaměřují na kontrolu hran pro ostrý záběr, větší pop a lepší zatáčení.

Shape a Flex

 • Directional tvar má mírně delší špičku než patku, takže pop se soustředí dozadu a k tomu získáš možnost plavání na sněhu, flow a ovladatelnost v jakémkoli terénu a za všech podmínek.
 • Twin flex je dokonale symetrický od špičky k patě pro vyváženější jízdu, regular i switch.

Jádro

 • SuperFly II 700G Core - jádro tvoří lehčí a tvrdší dřevěné materiály pro co nejlepší kombinaci jízdních vlastností
 • Dualzone EGD – dřevo je umístěno podél špičky a paty ve dvou kontinuálních zónách, kolmo na zbytek jádra, pro konzistentní držení hrany a větší sílu.
 • Squeezebox - profilované jádro pro snazší ovládání, více energie a popu. Díky integraci karbonu do klasického Squeezebox profilu se vytvořilo nejvýkonnější jádro. Karbonem je vyztužená pata a špička pro okamžitou reakci.

Další vychytávky a technologie

 • Vylepšená sintrovaná skluznice Sintered WFO
 • 45° Carbon Highlights - technologie Carbon Highlights optimalizuje každou vrstvu laminace přidáním karbonu pro redukci hmotnosti a lepší jízdní vlastnosti. Úhel laminace 45° vytváří skvěle ovladatelnou a hravou desku.
 • The Channel - kompatibilita vázání. The Channel ti dává maximální kontrolu nad postojem na desce. Je plně kompatibilní s EST a 3D technologií a dovoluje namontovat vázání k desce v jakékoli poloze, stačí jen natočit a posunout vázání, jak zrovna potřebuješ.
 • Infinite Ride - výrobní technologie, díky které si všechny desky značky Burton zachovávají své jízdní vlastnosti po dlouhá léta.
 • Super Sap Epoxy - pryskyřice na bázi přírodních složek, která je šetrnější k životnímu prostředí
 • Pro-Tip - zúžená tloušťka špičky a paty snižuje hmotnost pro snazší mobilitu.
 • Frostbite Edges – hrany pod vázáním jsou mírně rozšířeny pro spolehlivé držení v tvrdých, ledových podmínkách. Frostbite Edges jsou přímo hladové po náročnějším terénu. Silné i hravé, záleží, co je právě zapotřebí.
 • Terén: All mountain 10/10, prašan 6/10, park 5/10
 • Chování snowboardu střední až agresivní (4 - 7)
 • Skill Level - středně pokročilý a expert
Snowboard Burton Custom Flying V 2022/2023

Parametry

Hmotnost jezdce (kg) Kontaktní hrana (cm) Šířka špice (cm) Šířka středu (cm) Šířka paty (cm) Vykrojení (m) Střední šířka postoje (cm)
150 54-82 113.5 28.81 24.8 28.81 7.4 50.5
154W 54-82 117.5 29.95 25.8 29.95 7.6 53
154 54-82 117.5 29.15 25 29.15 7.6 53
156 68-91 119.5 29.43 25.2 29.43 7.8 53
158W 68-91 121.5 30.5 26.2 30.5 7.9 56
158 68-91 121.5 29.7 25.4 29.7 7.9 56
162W 82-118 125.5 30.85 26.4 30.85 8.2 56
162 82-118 125.5 30.05 25.6 30.05 8.2 56
166W 82-118 129.5 31.2 26.6 31.2 8.4 56

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu ve volném terénu - prašan), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo universal/allround (jízda po sjezdovce).

VIDEO: Jak vybrat snowboard

 

 

Délka snowboardu

Délka snowboardu by obecně měla být po bradu. V případě, že se předpokládá, že ještě jezdec poroste, volí se velikost mezi bradou a nosem. Pro freestyle můžete volit o něco kratší desku, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Vyhledávají je také freestyle jezdi, kteří tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Typ prohnutí

Dalším kritériem při výběru nového prkna je také typ jeho prohnutí, jedná se o camber, rocker, flat a různé hybridní průhyby, jako například 3D camber, double camber apod. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou, nad rockerem vyniká vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Vyváženost komponentů

Jednotlivé produkty snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Tvrdé prkno předpokládá tvrdší model vázání a snowboardových bot a naopak. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci v katalozích a na webových stránkách často uvádí doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Pro maximální životnost snowboardu je dobré se držet několika pravidel a rad – ty najdete v článku Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

Burton Custom Flying V

Snowboard Burton Custom Flying V

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžete zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?

nebo

Registrace