Zpět

Snowboard Burton Process Flying V

Kolekce zima 2022/2023

Jezdi s lehkostí jako profesionál Mark McMorris se snowboardem Burton Process Flying V. Deska si prošla dlouhým vývojem s cílem co nejvíce pozvednout… detailní popis

13 250 Kč

Doprava zdarma!

 • Doručíme nejpozději ve středu 5. 10.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Co když nevyberu správně?

Sdílet produkt

Doporučit produkt e-mailem

Pánský snowboard Burton Process Flying V

Jezdi s lehkostí jako profesionál Mark McMorris se snowboardem Burton Process Flying V. Deska si prošla dlouhým vývojem s cílem co nejvíce pozvednout pop a vylepšit drop. Je tak hravá a vhodná na freestyle do jakýchkoli podmínek na svahu.

Super Fly II Squeezebox jádro činí desku lehčí a profil jádra Squeezebox zase přenáší energii na špičku a patku pro lepší ollie a stabilitu. Snowboard je určen pro freestylové jezdce , ale působiště si najde i u profesionálů hledajících vyžití na horách.

Grafika s pandou přesně vystihuje styl jezdce Marka McMorrise. Pohodová, ale vražedná jízda. Po vystavení snowboardu UV záření se ve tmě ukáže jin a jang symbol, aby zvýraznil rovnováhu bezstarostnosti a vítězné mentality.

Specifikace

 • Skill Level: středně pokročilý
 • Park: 4/10
 • All Mountain: 10/10
 • Prašan: 6/10
 • Hravá a měkká deska
 • Prohnutí: Flying V nabízí rocker zóny v prostoru mezi nohama a na krajích pro hravost, camber prohnutí pod nohama pro lepší snap, pop a rychlé otáčení
 • Tvar a flex: Perfektně symetrický Twin shape pro vyváženou jízdu
 • Jádro: Super Fly II 700 g Squeezebox využívá silné a lehké dřevo pro lepší pop a sílu, přičemž se snaží o co nejnižší hmotnost. Dualzone EGD vzor v oblasti pod prsty a patami pro lepší držení na hranách, responzivitu a odolnost.
 • Triax laminát poskytuje versatilní flex a odezvu na všechny druhy shredování
 • Sintrovaná skluznice je odolná a vysoce porézní, aby déle vydržela a disponovala výbornými sacími vlastnostmi vosku pro lepší slide
 • The Channel® Board Mount je kompatibilní se všemi nejpoužívanějšími druhy vázání
 • Frostbite Edges
 • Infinite Ride
 • The Channel®
 • Pro-Tip
 • Super Sap® Epoxy
Snowboard Burton Process Flying V 2022/2023

Parametry

Hmotnost jezdce (kg) Kontaktní hrana (cm) Šířka špice (cm) Šířka středu (cm) Šířka paty (cm) Vykrojení (m) Střední šířka postoje (cm)
152 54-82 116.5 29.01 24.9 29.01 7.7 53
155 54-82 119.5 29.32 25.1 29.32 7.9 53
157W 68-91 121.5 29.99 25.7 29.99 8.1 56
157 68-91 121.5 29.49 25.2 29.49 8.1 56
159W 68-91 123.5 30.36 26 30.36 8.2 56
159 68-91 123.5 29.86 25.5 29.86 8.2 56
162W 82-118 126.5 30.68 26.2 30.68 8.4 56
162 82-118 126.5 30.18 25.7 30.18 8.4 56

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu ve volném terénu - prašan), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo universal/allround (jízda po sjezdovce).

VIDEO: Jak vybrat snowboard

 

 

Délka snowboardu

Délka snowboardu by obecně měla být po bradu. V případě, že se předpokládá, že ještě jezdec poroste, volí se velikost mezi bradou a nosem. Pro freestyle můžete volit o něco kratší desku, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Vyhledávají je také freestyle jezdi, kteří tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Typ prohnutí

Dalším kritériem při výběru nového prkna je také typ jeho prohnutí, jedná se o camber, rocker, flat a různé hybridní průhyby, jako například 3D camber, double camber apod. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou, nad rockerem vyniká vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Vyváženost komponentů

Jednotlivé produkty snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Tvrdé prkno předpokládá tvrdší model vázání a snowboardových bot a naopak. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci v katalozích a na webových stránkách často uvádí doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Pro maximální životnost snowboardu je dobré se držet několika pravidel a rad – ty najdete v článku Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

Burton Process Flying V

Snowboard Burton Process Flying V

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžete zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?

nebo

Registrace