Zpět

Snowboard Jones Wms Flagship

Kolekce zima 2024

Všechny snowboardy a splitboardy Jones mají dvě barevné variace skluznic Flip-Flop Base, díky čemuž se redukuje odpad vznikající při výrobě.… detailní popis

14 920 Kč Sleva -20 % 18 650 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní: 14 920 Kč (-0%)

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději v úterý 27. 2.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Dámský snowboard Jones Wms Flagship

Všechny snowboardy a splitboardy Jones mají dvě barevné variace skluznic Flip-Flop Base, díky čemuž se redukuje odpad vznikající při výrobě. Barevná varianta skluznice je náhodná, není vázána na konkrétní velikost. 

Snowboard Jones Flagship vyniká v technickém terénu a je jednou z nejspolehlivějších desek pro freeride na planetě. Díky Directional Rocker profilu, Traction Tech 3.0 pro nepřekonatelnou přilnavost hran na tvrdém sněhu a 3D Contour Base 3.0, Flagship řeže zatáčky s neuvěřitelnou přesností. Zúžený tvar potápí tail v prašanu pro lepší plutí a rychlejší zatáčky, zatímco topsheet deska Engineered Veneer, Flax/Basalt Power Stringers a nový Power Core dodávají torzní odezvu a snižují chvění desky v drsném sněhu.

Specifikace

 • Určení: Freeride 10/10, All-mountain 9/10, Park 5/10
 • Flex: 7/10
 • Úroveň: středně pokročilý až expert
 • Rychlá jízda a větší oblouky
 • Profil: Directional Rocker - hybridní rocker/camber má větší rocker v tipu než v tailu, coř podporuje manévrovatelnost a vztlak v hlubokém sněhu, zatímco camber pod vázáním zlepšuje odezvu a držení na hranách.
 • Inserty Float Pack - umožňuje větší setback pro lepší prožitek z prašanu
 • Skluznice Sintered 9900 Base -prémiová sintrovaná skluznice je vyrobena z polyethylenu s ultra vysokou molekulární hmotností a z karbonu. Díky tomu je velice snadně opravitelná.
 • Přírodní vosk WEND - desky Jones jsou připraveny na shred přímo z obchodu a jsou z výroby voskované přírodním voskem.
 • Laminace Triax Fiberglass - víceosý laminát ze skelných vláken, který nabízí přesnou a citlivou jízdu v jakémkoli terénu.
 • 3D Contour Base 3.0 - freeridové 3D kontury s rovnoměrně vyváženým 7mm zkosením v nosu a 7mm zkosením v tailu. Lžícovité zkosení začíná v bodě rockeru. Toto 3D tvarování slouží pro dynamické a plynulé sjezdy, intuitivní vjezd do oblouku a lepší plutí v prašanu.
 • Topsheet Engineered Wood Veneer - z kompozitní dřevěné dýhy; tlumí jízdu a pohlcují chvění desky
 • Dřevěné jádro Power Core - celodřevěné jádro s trojitou hustotou s tvrdými bambusovými výztuhami pro větší pop a odolnost spolu s paulownií pro snížení hmotnosti
 • Forever Flex - nový výrobní proces, který pomáhá udržet stejnou úroveň flexu a rockeru po celou dobu životnosti prkna

Shape Tech

 • Traction Tech 3.0 - obsahuje tři nerovnosti na hraně; střední hrbol je o něco větší než krajní hrbolky pro lepší přilnavost.
 • Jádro V-Core - nabízí stabilní a hravý pocit na desce. Dřevěné jádro je mezi chodidly měkčí pro snadné zahájení zatáčení a tužší v nosu a tailu pro stabilitu při jízdě nerovným terénem.
 • Blunt Nose - uzpůsobený tvar nosu, který lépe pluje v hlubokém sněhu a zamezuje zpomalování v prašanu
 • Progressive sidecut - postupně se zvětšující poloměr vykrojení pro plynulejší iniciaci oblouku a výjezd z něj, hrana plynule vyjíždí ze zatáčky bez náhlého přechodu
 • Directional Flex Pattern - nose, střed desky a tail mají mírně odlišnou tuhost, což pomáhá zvednout nose, ponořit tail a zlepšit stabilitu při rychlosti.
 • Zúžení tailu 12,5 mm - tail se více noří do sněhu a dopřává ti tak lepší pocit plutí

Udržitelnost

 • Bio pryskyřice - využití většího podílu pryskyřice ze přírodních surovin, namísto z ropy. Vyrobá bio pryskyřice snižuje tvorbu skleníkových plynů o 33%.
 • Silné recyklované hrany - oversized hrany z recyklovaného materiálu jsou udržitelnější a pevnější
 • Výztuhy Power stringers - udržitelný len a čedič podporují torzní odezvu a přenos energie do obou konců prkna, čímž dochází k eliminaci chvění.
 • Flip-Flop base - každý model se vyrábí se skluznicí ve 2 barevných variacích, čímž dochází k redukci odpadu při výrobě; barevná varianta je náhodná, není vázána na konkrétní velikost a nelze zaručit konkretní barvu v objednávce.
 • Sidewally z recyklovaného ABS
 • Udržitelné získávání dřeva - všechna jádra jsou vyrobena z dřevin, které jsou udržitelně pěstovány
 • Energie pro výrobu všech Jones snowboardů je nyní 100% získávána ze slunce.
Snowboard Jones Wms Flagship 2024

Parametry

152 155
Hmotnost jezdce (kg) 49-73 49-73
Kontaktní hrana (cm) 101.4 104
Šířka špice (cm) 28.8 29
Šířka středu (cm) 24.1 24.3
Šířka paty (cm) 27.4 27.6
Vykrojení (m) 7.5 7.8
Set back (mm) -20 -20
Střední šířka postoje (cm) 53 53
Tvrdost 7 7
Inserty 4×2 / 4×4 4×2 / 4×4

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu ve volném terénu - prašan), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo universal/allround (jízda po sjezdovce).

VIDEO: Jak vybrat snowboard

 

 

Délka snowboardu

Délka snowboardu by obecně měla být po bradu. V případě, že se předpokládá, že ještě jezdec poroste, volí se velikost mezi bradou a nosem. Pro freestyle můžete volit o něco kratší desku, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Vyhledávají je také freestyle jezdi, kteří tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Typ prohnutí

Dalším kritériem při výběru nového prkna je také typ jeho prohnutí, jedná se o camber, rocker, flat a různé hybridní průhyby, jako například 3D camber, double camber apod. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou, nad rockerem vyniká vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Vyváženost komponentů

Jednotlivé produkty snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Tvrdé prkno předpokládá tvrdší model vázání a snowboardových bot a naopak. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci v katalozích a na webových stránkách často uvádí doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Pro maximální životnost snowboardu je dobré se držet několika pravidel a rad – ty najdete v článku Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

Jones Wms Flagship

Snowboard Jones Wms Flagship

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace