Zpět

Snowboard Nitro Prime Distort

Kolekce zima 2020/2021

Se snowboardem Nitro Prime Distort budou začátky ježdění mnohem snazší. Designován je tak, aby ti odpustil nějakou tu chybu, abys měl z jízdy vždy co… detailní popis

Sleva -20 % 7 032 Kč 8 790 Kč

Doprava zdarma!

 • Doručíme nejpozději ve čtvrtek 2. 12.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Co když nevyberu správně?

Sdílet produkt

Doporučit produkt e-mailem

Zvýhodněný komplet Nitro Prime komplet

Pánský Snowboard Nitro Prime Distort

Se snowboardem Nitro Prime Distort budou začátky ježdění mnohem snazší. Designován je tak, aby ti odpustil nějakou tu chybu, abys měl z jízdy vždy co nejlepší pocit a co nejrychleji se posouval dopředu v pokroku. Tvar Directional zároveň poskytuje ty nejlepší vlastnosti pro jezdce všech kategorií - zkušené i začátečníky. Prohnutí Flat-Out Rocker zase umožní naučit se nové triky v parku rychle a efektivně. Prime je speciálně vyvinutý na to, aby ses vyhnul začátečnickým obstrukcím a pustil se do učení mírně pokročilejších věcí.

Styl jízdy

 • Odpustí chyby na svahu i v parku, hodí se pro začátečníky a středně pokročilé. Na upraveném i neupraveném povrchu, v prašanu i při tricích zjistíš, že na to máš!

Tvar

 • Directional - vázání je posunuté blíže k patce, čímž je zajištěno soustředění energie při postoji do zadní části boardu a lepší kontrola.
 • Flat-Out Rocker profil - hybridní prohnutí oceníš zejména v obloucích a při tricích. Pěkně "plave" v prašanu díky zvdihnutým koncům snowboardu a poskytuje prostor pro chybičky. Zlepšení přijde okamžitě.

Skluznice

 • Premium Extruded FH Base - všestranná, odolná, rychlá na svahu a bez zbytečných nároků na údržbu.

Jádro

 • Power Core - topolové dřevo je základem od špičky až po patu. Je silné, má nízkou hmotnost a při jízdě výborně pruží.

Laminování

 • Bi-Lite - klasické laminování, které je silné a zároveň promine chyby na trati.

Flex

 • Medium - 5/10 sedí pro všechny horské snowboardové aktivity.

Tvrdost snowboardu

 • 7/10

Parametry

152 155 156W 158 159W 162 163W 165W
Hmotnost jezdce (kg) 50-70 55-75 60-80 65-85 65-85 70-90 70-90 75-95
Kontaktní hrana (cm) 112 115 115 117 117 121 121 123
Šířka špice (cm) 29.8 30 31.4 30.2 31.6 30.4 31.8 32
Šířka středu (cm) 25.2 25.4 26.8 25.6 27 25.8 27.2 27.4
Šířka paty (cm) 29.8 30 31.4 30.2 31.6 30.4 31.8 32
Vykrojení (m) 7.2 7.6 7.6 7.8 7.8 8.4 8.4 8.6
Rozsah postoje (cm) 48-60 48-60 48-60 50-62 50-62 50-62 50-62 52-64
Set back (mm) -15 -15 -15 -15 -15 -15 -15 -15
Tvrdost 5 5 5 5 5 5 5 5

Jak si vybrat snowboard

Při výběru snowboardu jde o to, aby odpovídal dosažené úrovni a zkušenostem jezdce a jeho celkové tělesné konstituci – tedy výšce a váze. Začátečník bez předešlých zkušeností by si měl zvolit snowboard, který není svými parametry příliš vyhraněn pro jedno odvětví snowboardingu.

Pokročilí jezdci zpravidla preferují určité odvětví – freeride (jízdu ve volném terénu - prašan), freestyle (jízda v parku na překážkách, skoky) nebo universal/allround (jízda po sjezdovce).

VIDEO: Jak vybrat snowboard

 

Délka snowboardu

Délka snowboardu by obecně měla být po bradu. V případě, že se předpokládá, že ještě jezdec poroste, volí se velikost mezi bradou a nosem. Pro freestyle můžete volit o něco kratší desku, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Hmotnost jezdce

Každý snowboard má stanovenou hmotnostní toleranci – tedy rozpětí minimální a maximální hmotnosti jezdce. Při výběru je třeba zohlednit, zda se jezdec v této toleranci svou vahou nachází. Pokud by byl jezdec na zvolený snowboard příliš lehký, neprohnul by ho dostatečně v oblouku, nejel by po celé délce efektivní hrany a nevyužil by vlastností prkna. Jezdcům vahou nad hmotnostní tolerancí hrozí přetížení snowboardu nebo jeho poškození.
Pokud si nejste jisti, zda vámi vybraný snowboard vyhovuje vaší hmotnosti, zeptejte se nás!

Šířka snowboardu

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špicemi nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty UK 10,5 (EUR 45) a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla).

Flex (tuhost, pružnost) snowboardu

Měkčí prkna jsou vhodnější pro začátečníky, lépe se ovládají a odpustí více chyb. Vyhledávají je také freestyle jezdi, kteří tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě ovšem měkký snowboard přestává být poslušný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Tvrdá prkna předpokládají zkušenou, rychlou až agresivní jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard. Nevíte, jakou tuhost má vámi vybraný snowboard? Zeptejte se nás!

Dámské snowboardy

Dámské snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než-li muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Typ prohnutí

Dalším kritériem při výběru nového prkna je také typ jeho prohnutí, jedná se o camber, rocker, flat a různé hybridní průhyby, jako například 3D camber, double camber apod. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou, nad rockerem vyniká vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Vyváženost komponentů

Jednotlivé produkty snowboardové výbavy by měly být vyvážené. Tvrdé prkno předpokládá tvrdší model vázání a snowboardových bot a naopak. Výbava by měla představovat jeden vyvážený celek. Výrobci v katalozích a na webových stránkách často uvádí doporučené kombinace jednotlivých komponentů.

Pokud kupujete celou výbavu, je dobré začít výběrem bot. Podle velikosti, tvaru, mohutnosti a popř. značky snowboardových bot se zvolí vhodné vázání.

Pro maximální životnost snowboardu je dobré se držet několika pravidel a rad – ty najdete v článku Údržba snowboardu, péče o skluznici a hrany.

Nitro Prime Distort

Snowboard Nitro Prime Distort

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžete zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?

nebo

Registrace