Zpět

Vázání Hyperlite Codyak  black/brown

Kolekce léto 2022

Wakeboardová bota Hyperlite Codyak s platformou Fusion plate s vložkou Pro Liner vhodnou pro chůzi je skvělou volbou pro všechny cable jezdce. Cody… detailní popis

9 352 Kč Sleva -20 % 11 690 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní: 9 352 Kč (-0%)

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději ve středu 1. 2.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboardové vázání Hyperlite Codyak

Wakeboardová bota Hyperlite Codyak s platformou Fusion plate s vložkou Pro Liner vhodnou pro chůzi je skvělou volbou pro všechny cable jezdce. Cody Hesse cítil, že bota s více podporující Pro Liner vložkou a plně šněrovací konstrukcí by mohla jeho charakteristické vázání odlišit od ostatních. Po vzoru boxerských bot, které Cody nosí při kaskadérských činnostech, vázání poskytuje podporu, přilnavost a ochranu, stejně tak i přesné spojení s prknem se zlepšeným pohybem. Bota Hyperlite Codyak obsahuje větší než normální šněrovací zónu pro zvýšenou vnitřní podporu. Praktické je i zapínání single lace closure s horními háčky na tkaničky pro snadné nazouvání a vyzouvání. Tato nová konfigurace šněrování také umožňuje jezdci přizpůsobit napětí konstrukce boty pro větší či menší rozsah pohybu.

Technologie:

 • Konstrukce ze 3 částí: Stélka - pohodlí a podpora klenby; Mezipodešev - ochrana a odolnost proti nárazu, Podrážka - trakční odolnost
 • Fusion Plate System - nejodolnější vstřikovaný polymer vytváří silné spojení s deskou s minimálním zdvihem paty a špičky, univerzálnost vázání zaručuje, že je vhodné na každý wakeboard
 • 3D Heat Moldable Pro Liner - tepelně tvarovatelná vložka pro co nejlepší úchop nohy
 • Walkable Pro Liner - tato tepelně tvarovatelná vložka je vyrobena z nejpokročilejšího EVA materiálu. Poskytuje nejen pohodlí, ale také obsahuje stabilizační manžetu pro větší podporu a integrované flexibilní zóny pro plnou mobilitu.
 • Aluminium Mounting System - zesílené stabilizační plochy s vyvýšeným designem, který snižuje zvedání paty a zpevňuje spojení s vázáním a deskou.
 • Universal 6" Mounting Spread
 • Hypercush Insole - maximální ochrana proti nárazu a anatomická konstrukce činí tuto stélku tou nejlepší volbou. Přidaný EVA materiál poskytuje plyšový pocit pod nohou bez ztráty odezvy desky.
 • Support Level - MAX
 • Range of Motion - MID
 • Lace Closure - Dual
Vázání Hyperlite Codyak black/brown 2022

Jak si vybrat wakeboardové vázání

Nedílnou součástí při nákupu wakeboardu je výběr vázání. Skoro by se dalo říci, že výběr správného vázání je stěžejní, neboť to, jak vám vázání sedne, ovlivňuje celou jízdu a váš pocit z ní.

Vázání tedy rozhodně doporučujeme před koupí vyzkoušet. Správně zvolené vázání vás nesmí nikde tlačit ani táhnout, noha se v něm musí cítit naprosto pohodlně, zároveň však musí být zpevněná pro perfektní spolupráci s prknem. Pokud kupujete vázání pouze pro sebe, poohlédněte se spíše po botičce s uzavřenou špičkou, která ochrání i vaše prsty, pokud budete sdílet vázání s kamarády, sáhněte po botě s otevřenou špičkou, která umožňuje nošení na různých velikostech nohou. Prsty by však nikdy neměly z boty přečuhovat, pokud je vás tedy v partě víc, vybírejte velikost vázání podle toho s největší velikostí nohy.

The System

The System vázání je doména značky Hyperlite. Jedná se o samostatné vázání a boty, tak jak to znáte ze snowboardu. Odepínáte se tedy pouze z vázání a při pádu na cablu si zpět na start dojdete pohodlně obutí, což představuje výhodu především tam, kde je např. kamenitá cesta, nepohodlná pro bosé nohy.

Jezdci jako Shaun Murray či Rusty Malinoski, kteří The System testovali, si jej velmi pochvalují pro jeho pevnost a podporu na jedné straně a vynikající komfort na straně druhé. Zároveň poukazují na vynikající přenos energie z jezdcova těla do prkna, což má za následek precizní a hlavně okamžité zvládnutí triků.

Zavřené integrované vázání

U tohoto typu vázání tvoří bota s vázáním jeden celek, nejedná se o dvě samostatné jednotky jako u vázání The System, nebo na snowboardu. Bota s vázáním je k wakeboardu přidělána na pevno, při pádu se tedy z bot vyzouváte úplně. 

Zavřené, neboli "closed toe" vázání umožňuje lepší přenos sil, chrání prsty a zamezuje pohybu nohy ve vázání. Zavřené vázání si kupte v případě, že víte, že jej nebudete půjčovat kamarádům a chcete větší ochranu nohou.

 

Otevřené integrované vázání

Bota s vázáním tvoří opět jeden celek, rozdíl je pouze v otevřené špičce. Otevřené, neboli "open toe" vázání má nespornou výhodu v tom, že jej můžete používat v partě kamarádů, kde každý má jinou velikost nohy. Díky otevřené špičce se také snadno vypláchne písek, který se do vázání dostává při obouvání, prsty však nejsou tolik chráněné.

Videoprůvodce výběrem wakeboardové výbavy

 

 

 

Hyperlite Codyak black/brown

Vázání Hyperlite Codyak

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?

nebo

Registrace