• BOA - nejrychlejší systém utažení bot

BOA - nejrychlejší systém utažení bot

1. ledna 2016 | 0 komentářů
Kromě pohodlného a rychlého utažení nabízí BOA systém další přednosti – na rozdíl od tkaniček se nepovolí, stahuje botu vždy rovnoměrně, odolává vlhkosti a namrzání.

BOA Lacing System nemá mezi systémy rychlého utahování snowboardových bot konkurenci. Bota se utahuje pomocí kovového lanka, které se navíjí na disk, jímž jezdec otáčí. Navíjení jde zlehka, není třeba vyvíjet velkou sílu. Disk si lanko do jisté míry navíjí sám, po vyzutí povolené lanko nepřekáží, navine se. Navíjecí disk je umístěn na horní části jazyku boty. U modelů, kde dvě lanka zvlášť stahují nártovou a holenní část boty, jsou disky dva: na jazyku a boku boty.

Napětí, kterému je lanko vystaveno při jízdě na snowboardu, odpovídá zátěži cca 25 kg, při dopadu po velkém skoku se může zdvojnásobit. Ocelové lanko použité na BOA udrží v tahu přes 100 kg!

BOA Lacing System se používá v různých sportovních odvětvích (golf, turistika, motorismus, běhání), ale také ve zdravotnictví (stahování dlah nahrazujících sádru). Důkazem vysoké spolehlivosti a odolnosti je aplikace BOA na speciálních botách chránicích kopyta dostihových koní.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazení informací o certifikátu Heureka - Ověřeno zákazníky