Returning Roots. Arbor vrací Zemi zpět to, co si bere

Trendy

28. ledna 2019 | 0 komentářů

Značku Arbor nejspíše znáte, že? Pokud ne, hned to s námi můžete napravit. Arbor je značka, která se věnuje primárně výrobě parádních skejtů, longboardů, snowboardů a v neposlední řadě i oblečení. To vše s moderním a koukavým designem.

V takové výrobě se spotřebuje nejen spoustu dřeva, ale i energie. Co se týče produkce, tak aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání zdrojů, řídí se Arbor třemi základními pilíři: Kvalitou, udržitelnými materiály a ochranou planety. Je tedy jednou ze značek, která se svým působením snaží přispět k lepšímu životnímu prostředí. My jsme si pro vás připravili menší článek o tom, jak se Arbor snaží  o alespoň částečný návrat zpět ke kořenům.

Již od svého založení Arbor pravidelně přispívá část ze svých výtěžků skupinám, které chrání a obnovují lesy a ukazují, jak šetrně nakládat s přírodními zdroji. Svou kampaň s cílem obnovení lesů Arbor nazval Returning Roots a není to pouze jednorázová záležitost, ale probíhá stále.

Kampaň slouží hlavně k obnově stromů Koa na Havaji, čímž se Arbor vrací zpět k lidem a místům, díky kterým známe surfování, skateboarding a snowboarding. Rodáci z Havaje vynalezli surfování již před tisíci lety. A jezdili právě na deskách vyrobených ze dřeva Koa. Sporty, které dnes milujeme, se přímo vztahují k tomuto dědictví.

Symbolický název Returning Roots tedy nevyjadřuje pouze kořeny stromů, které Arbor navrací zpět do přírody, ale také návrat ke kořenům sportů, které milujeme. Je to forma vzdaní pocty tomu, co tu bylo dávno před námi. Arbor svůj obdiv k přírodě vyjadřuje také svým logem. Už asi tušíte, že strom, který má ve svém logu, není úplně obyčejný strom. Je to právě strom Koa rostoucí na Havaji.

  Flow Omni

  Flow Omni

  4 050 Kč 6 750 Kč

   Arbor Westmark Rocker

   Arbor Westmark Rocker

   8 214 Kč 13 690 Kč

    Arbor Shiloh Camber

    Arbor Shiloh Camber

    8 994 Kč 14 990 Kč

     Arbor Element Black Camber

     Arbor Element Black Camber

     7 494 Kč 12 490 Kč

      Arbor Swoon Rocker

      Arbor Swoon Rocker

      8 394 Kč 13 990 Kč

       Arbor Shakedown FS

       Arbor Shakedown FS

       4 688 Kč 5 860 Kč

       Díky šetrnému zpracovávání materiálů a iniciativě v obnovování pralesů Arbor významně pomáhá k určité nápravě a navrácení zdrojů zpět do přírody a znovunastolení rovnováhy. Pokud se tedy proháníte na skejtu nebo cruisujte městem na longboardu a pod nohama máte desku Arbor, můžete si alespoň z části být jisti, že i vaším nákupem jste přispěli na dobrou věc.

        

       Další články z kategorie Trendy

       Kalendář akcí

       Detailní kalendář »

       Přihlásit se

       Zapomněli jste heslo?

       nebo

       Registrace