Zpět

Neoprén O'Neill Youth Hyperfreak 4/3+ Chest Zip Full  navy/bloodshot/black

Kolekce jaro 2022

Hyperfreak série je vyrobena z exkluzivního, super lehkého TechnoButter3 materiálu, který dokonale izoluje a navíc je tvarován tak, aby přirozeně… detailní popis

4 703 Kč Sleva -20 % 5 879 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní: 4 703 Kč (-0%)

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději ve středu 4. 10.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Dětský neopren O'Neill Youth Hyperfreak 4/3+ Chest Zip Full

Hyperfreak série je vyrobena z exkluzivního, super lehkého TechnoButter3 materiálu, který dokonale izoluje a navíc je tvarován tak, aby přirozeně padl každé postavě. Inovativní neoprenový oblek využívá nejnovější technologie a je vyladěn do posledního detailu. Nabízí minimum švů, odolné kolení vycpávky a především lehké a kvalitní materiály pro vyznavače vodních sportů.

Oblékání neoprenu se systémem FUZE

Svlékání neoprenu se systémem FUZE

Ve vlnách se bude hodit

 • FUZE Chest Entry - exkluzivní systém zapínání (Front Upper Zip Entry), který tě udrží v suchu a umožní neomezenou flexibilitu
 • Minimal Seam Design
 • Glued and Blindstitched seam - vodotěsné švy, které jsou dvojitě prošity a navíc lepeny. Flexloc steh je silnější a pružnější a eliminuje rozpárání
 • 360° Barrier s Drain Holes
 • Double Seal Collar - dvojitá, plně nastavitelná manžeta kolem krku
 • Krypto Knee Padz - oděruvzdorná kolenní vycpávka s ergonomickým tvarováním, vyrobená z vysoce elastického neoprenu. Prodlužuje životnost neoprenu a především chrání kolena
 • External Key Pocket with Loop - kapsa na klíče se nachází podél dolní nohavice, má snadný přístup a umožňuje bezpečné uložení
 • Tloušťka 4/3+ - tloušťka 4 mm na trupu a na kritických místech jako jsou ramena a ledviny, 3 mm na končetinách; u podzimní kolekce je materiál o 0.5 mm zesílen pro co nejlepší zateplení
 • Neoprenová laminace bez rozpouštědel Aqua Alpha

Materiál

 • 70 % TB3, 30 % TB3X

TechnoButter 3 - Prémiový TechnoButter neopren je pružný jako blázen. Technická vlákna a revoluční pěnové jádro z tohoto materiálu vytvářejí lehkost a odolnost s rychleschnoucími vlastnostmi.

Vnější vrstva - Pro vytvoření nejvíce pružného, trvanlivého, měkkého a hydrofobního materiálu byly zvoleny nejkvalitnější technické příze s vlastnostmi odolnými vůči vodě. Pevné, aby vydržely přísné testovací standardy.

Foam Rubber Core - Speciální směs materiálů s mikroskopickými vzduchovými buňkami je vstřikována do gumového jádra. Tyto vzduchové buňky se ohřívají a tím tak zvyšují izolaci. Pěna si zachovává strukturu i po opakovaných nárazech a deformacích.

Vnitřní vrstva – X-faktor vytváří nejlehčí a nejvíce pružný neopren. Exkluzivní forma TB3 je přednatažena, ale stále drží svoji strukturu pro maximální účinnost. TB3X také zvyšuje teplo díky nižšímu profilu. Ten navíc méně saje vodu a rychleji schne. Materiál je pro tvoji kůži natolik příjemný, že si budeš připadat, jako bys na sobě žádný neopren ani neměl.

Neoprén O'Neill Youth Hyperfreak 4/3+ Chest Zip Full navy/bloodshot/black 2022

Jak si vybrat neopren?

Kvalitní neopren by měl být součástí výbavy každého wakeboardisty nebo vyznavače jiných vodních sportů – ale víš jaký si vybrat? Tímhle článkem ti usnadníme rozhodování!

Ochrana před prochladnutím, oděrem a slunečním zářením

Základní funkcí neoprenu je tepelná ochrana. Neoprenová kombinéza chrání jezdce nejen před prochladnutím, kdy teploty nejsou zrovna ideální ke koupání, ale také před oděrem a slunečním zářením. Protože voda spolu s větrem tělu odebírá teplo odpařováním, má smysl se neoprenem chránit před prochladnutím i při teplotách nad 20 °C. V teplém počasí, kdy se potřebujeme pouze chránit proti slunečnímu záření, je možné použít také lycru, tedy trička s dlouhým nebo krátkým rukávem. Lycry jsou vyrobené z vysoce kvalitní rychleschnoucí textílie.

Pro správnou tepelnou funkci je důležitá velikost neoprenu

Neopren pracuje tak, že zachytává a udržuje slabou vrstvu vody mezi ním a tělem. Naše tělo tuto vrstvu vody ohřeje a tím nám je v neoprénu krásně teplo. Neopren by tedy měl být pohodlný, ale zároveň těsný. V opačném případě se při ponoření nebo setkání se s větší vlnou dostane dávka ledové vody na záda... A to fakt nechceš!

Do letního počasí tenčí, do chladného silnější neopren

Neopren je vyroben z tenkého chloroprenového kaučuku, neoprenu, který má termoizolační vlastnosti. Používané tloušťky materiálu jsou od 2,5 mm do 6 mm. Obecně platí, že silnější materiál je určen do chladnějšího počasí a naopak. Neoprenů existuje celá řada. Základní rozdělení je následující:

2 základní typy neoprenů

Plná délka bývá jednoduše využívána v chladnějším období či podmínkách. Krátký oblek spíše v letním období, v závislosti na teplotě vody. Krátký oblek pokryje kromě trupu i paže a stehna a je zde tedy lepší pohyblivost končetin.

Vybírejte ale také podle svých subjektivních pocitů

Kombinací střihů existuje celá řada: plavkový, s dlouhým rukávem a krátkými nohavicemi, s tříčtvrtečními nohavicemi či plavkový s dlouhým rukávem. Výběr neoprenu je proto velice subjektivní v závislosti na tom, zda-li vám bývá zima spíše na horní polovinu těla, nebo obráceně, v čem se cítíte lépe, v jakých podmínkách budete nejčastěji jezdit apod.

Jak se tloušťka neoprenu udává a kde ji najdu

Tloušťka je základní údaj a najdeme ji v popisu nebo i názvu neoprenu. Tloušťku neoprenu může udávat pouze jedno číslo (např. 3). Můžeš však narazit i na zápis ve formátu 5/4 nebo 6/4/3.

Tloušťka 3: neopren je všude stejně tlustý, v tomto případě 3 mm.
Tloušťka 5/4: první údaj je tloušťka na trupu (tedy 5 mm) a na kritických místech jako jsou ramena, ledviny apod. Druhý údaj platí pro zbytek těla, tedy končetiny (v tomto případě 4 mm).
Tloušťka 6/4/3: tato třímístná kombinace dává informaci o tloušťce 6 mm na tělo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruce.

Letní neopreny jsou většinou s tloušťkou do 3 mm a jsou vhodné spíše do teplé vody a počasí s teplotami nad 18 °C.
Zimní se označují zpravidla neopreny s tloušťkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývají částečně nebo zcela pogumované. Označení zimní neznamená, že se jedná o neopren určený na zimu, ale spíš na jarní, podzimní a u nás i letní podmínky s teplotami vzduchu a vody okolo 10-20 °C.

Jaký neopren do jakých teplot?

Ideální je kombinace šitých a lepených švů

Šitý šev je jednoduše jenom šitý. Po šití zde tedy zůstanou malé vpichy po jehle. V tomto místě může protékat malé množství vody. Lepený šev je kompletně zacelený gumovým páskem, voda tedy nemá šanci proniknout. Nejlepších tepelných vlastností dosahují neopreny s kombinací šitých a lepených švů. Podlepený šev má zároveň také vyšší pružnost než pouze šitý.

A to nejdůležitější na závěr. Když už máš tohohle mazlíka doma, je potřeba se o něj umět starat. Jak během sezóny, tak i v zimě, kdy odpočívá ve skříni. Mysleli jsme i na tohle a máme pro tebe článek se základníma radama, jak se o svůj neopren starat jako profík!

O'Neill Youth Hyperfreak 4/3+ Chest Zip Full navy/bloodshot/black

Neoprén O'Neill Youth Hyperfreak 4/3+ Chest Zip Full

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace