Zpět

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Kolekce léto 2024

Bestseller Bestseller

Bestseller Bestseller

Ronix vytvořil zábavné parkové prkno s nejměkčím a nejpružnějším tipem a tailem bez toho, aniž by ovlivnil flexibilitu ve středu jádra. A to díky… detailní popis

15 600 Kč

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději v pondělí 17. 6.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Ronix vytvořil zábavné parkové prkno s nejměkčím a nejpružnějším tipem a tailem bez toho, aniž by ovlivnil flexibilitu ve středu jádra. A to díky technologii Springbox 2. V pressech si tak užiješ větší pocit jistoty a zároveň bude každý tvůj odraz mnohem efektivnější. Do této desky se zkrátka můžeš pořádně opřít a užít si energickou jízdu nabitou popem. Modely Kinetik Project disponují také mírnějším rockerem, umožňujícím rychlou jízdu, a největšími kanálky Grip & Release pro zvýšenou trakci.

Pozor! Mechanické poškození wakeboardu způsobené jízdou na překážkách nebo při skocích může vést k vadě, na niž nelze uplatnit záruku.

Specifikace

 • Určení: Cable park
 • Úroveň: pokročilý
 • TPU Graphic Top Sheet
 • Continuous Rocker – prohnutí začíná kousek za tipem/tailem a má mírnější, ale plynulejší průběh. Umožňuje konzistentní skluz, vyvinutí vyšší rychlostí a stabilní přistání v tricích. Zajistí rychlý, předvídatelný a snadný rozjezd.
 • Vertical wood + Springbox 2 construction – pevné a odolné jádro z vertikálních plátů paulownie doplňuje technologie Springbox 2, která spočívá v různých hloubkách jádra v oblasti tipu a tailu, takže je v těchto místech deska ohebnější a měkčí. Vyvýšená místa Springboxu jsou zpevněna extrudovanými výztuhami, které ti dodají větší odpružení v pressech.
 • Targeted Tip/Tail Flex – pro jezdce, kteří preferují měkčí tip a tail pro technické pressy a lepší odrazy od překážek.
  • Tip/Tail flex: 58
  • Center flex: 85
 • Magic Carpet Top / Base Glass – neustálá inovace sklolaminátových materiálů přináší optimální podmínky pro spojení s pryskyřicí a pevnost konstrukce.
 • Speedwalls – odolné hrany pro lepší skluz a rychlost, použitý uretan vytváří z hran odolný nárazník.
 • Monocoque Construction – spojení horní a spodní laminace do jedné, díky čemuž je dosaženo větší torzní tuhosti, odolnosti vůči bočním nárazům a prevence delaminace.
 • Sintered Base sheet – exkluzivní sintrovaná skluznice, která je vysoce odolná, rychlá a udržuje si svou pevnost.
 • Inserty M6 – více závitů, které umožní perfektní upevnění, mají kratší profil a získáš tak lepší kontakt s prknem bez ztráty pevnosti.
Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2 2024

Parametry

Hmotnost jezdce (kg)
144 -75
150 64-86
156 75+

Jak si vybrat wakeboard?

Ať už na wakeboardu nějakou dobu jezdíte, nebo jste v tomto sportu úplným nováčkem, je několik věcí, které byste měli při koupi nového wakeboardu vždy brát v potaz. V naší nabídce můžete vybírat wakeboardy předních značek Hyperlite a Ronix.

Nejdůležitějšími kritérii při výběru jsou rozměry, preferovaný styl jízdy a prohnutí wakeboardu. Pokud jste začátečníci, poohlédněte se po desce s výraznějšími kanálky ve skluznici, které se lépe ovládají a odpouštějí chyby. Dražší wakeboardy, většinou pro modely, nabízejí specifické jízdní vlastnosti, které využijí a ocení zkušení jezdci.

Rozměry wakeboardu vybírejte podle vaší hmotnosti

Zde hraje hlavní roli vaše hmotnost. Podle jednoduché tabulky můžete snadno určit správnou velikost wakeboardu. Na našich stránkách najdete tabulku vždy u detailu produktu. Pro každou váhovou kategorii je většinou vhodných rovnou několik délek.

Kratší wakeboardy jsou vhodné spíše pro začínající jezdce. Jsou pomalejší, ale nabízejí lepší ovladatelnost ve vzduchu.
Delší wakeboardy doporučujeme pokročilejším a zkušenějším riderům. Lépe se drží na hladině, proto jsou rychlejší, ale hůř se ovládají při skocích.

Budete jezdit za člunem nebo v cable parku?

Wakeboard si vybíráme také podle toho, kde chceme převážně jezdit. V naší nabídce rozdělujeme wakeboardy na prkna určená do cable parku nebo za člun. Od toho se potom odvíjí další parametry, hlavně použitá skluznice a počet a druh ploutviček.

Do cable parku zvolte prkno s odolnou skluznicí

Pokud vás láká jízda v cable parku a skoky přes překážky, vybírejte wakeboardy s odolnou skluznicí, která vaše prkno ochrání při časté jízdě na railech a kickerech. Důležité pro parková prkna jsou také odnímatelné ploutvičky, které by vám na překážkách vadily.

Video: Hyperlite Union

 

Za člun zvolte wakeboard s ploutvičkami

Při jízdě za člunem vám poslouží libovolný wakeboard, nejlépe se čtyřmi odnímatelnými ploutvičkami, popřípadě se šesti, kde čtyři jsou napevno profilované (neboli molded-in) a dvě středové jsou odnímatelné. Větší počet ploutviček zlepšuje jízdní vlastnosti prkna, které je pak rychlejší, lépe drží při jízdě na hraně a lépe se s ním ustávají nejrůznější triky. Pokud jste však úplný začátečník, šáhněte bez obav po prknu se dvěma flosnami, které zaručují vynikající stabilitu. Jsou i jezdci, kteří preferují jízdu bez flosen, tzv. "finless", to však vyžaduje vyšší pokročilost a zvládnutou techniku, neboť prkno velmi snadno klouže po vodě a je těžké udržet směr.

Video: JD Webb - Hyperlite Relapse

Prohnutí wakeboardu neboli rocker určuje jízdní vlastnosti prkna

Continuous Rocker - existuje nezpočet prohnutí rocker. Každý rocker je konstruován podle zaměření daného modelu na styl jízdy. Rocker se používá převážně u wakeboardů do parku.
Stage Rocker - tento způsob prohnutí je ojedinělý mezi wakeboardy za člun. Klasický rocker je doplněný o konkávu pro lepší slide po vlně a zabraňuje tak kousnutí se hrany o vodu.
Rocker Late - mezi vázáním zůstává wakeboard rovný a zvedá se špička a pata až za vázáním. Toto prohnutí je vhodné pro oba typy jízdy – tedy univerzal.
Rocker Early - prohnutí pod tímto názvem používá značka Ronix. Jedná se o celoplošné prohnutí wakeboardu, díky kterému je jízda v parku ideální.
Camber - s revoluční konstrukcí prohnutí camber přišla opět značka Ronix. Mezi vázáním je opačné prohnutí, než je u wakeboardů zvykem a jezdec tak dosahuje správného postoje, aniž by přesouval veškerou sílu na zadní nohu. Tyto wakeboardy jsou vhodné pro jízdu za člun.

Typy skluznic

Wakeboardy do cable parku mají sintrovanou skluznici, která je odolná na překážky a wakeboardy za loď mají skluznici extrudovanou.
Sintered Base - odolná skluznice určená do parku na všechny typy překážek.
Enduro Base - má lepší skluz pro jednodušší jízdu za lodí, není ale vhodná do parku.

Hrany

Monocoque - zesílená hrana ze sklolaminátu. Tuto technologii používá převážně značka Ronix, díky které je hrana velmi pevná.
Krypto Cable - Sidewall ABS hrana je velmi odolná proti nárazům. Používá se pro modely do cable parku.

K čemu slouží kanálky ve skluznici?

Čím víc kanálků, čím hlubší, tím jednodušší jízda v oblouku nebo jednodušší dopady. Nevýhodou však je jízda na railech. Wakeboard, který nemá žádný kanálek, je maximální jibovka pro jízdu na překážkách. Nevýhodou však je náročnější hranění nebo dopady z railů.

Pro koho jsou určené ploutvičky?

Ploutvičky nahrazují kanálky a jsou vhodné pro jízdu za člun. Wakeboardy do cable parku mají ploutvičky nižší a většina jezdců si je rovnou oddělává.

Jaké jsou rozdíly ve tvarech wakeboardů?

Tvary desek jsou různé a pro každého jezdce je jeho výběr individuální. Wakeboardy za člun mají složitější vykrojení špičky a patky oproti tvarům určeným do cable parku. Ty jsou většinou naopak jednoduché. Jsou rovné, vyrobené do špičky nebo mají specifický tvar určený pro jednodušší pop.

Ronix Kinetik Project Springbox 2

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace

Jazyk