Zpět

Neopren O'Neill Hyperfreak Chest Zip 2 mm S/S Spring  black/black

Kolekce jaro 2024

Hyperfreak série je vyrobená z neoprenů TechnoButter 3 a TechnoButter 3X, které nově obsahují nejméně 90 % recyklovaných vláken, čímž neztrácí na své… detailní popis

6 249 Kč

 • Doprava zdarma!
 • Doručíme nejpozději ve středu 17. 7.

ZEZULA club Staň se členem ZEZULA Clubu a získej řadu výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je věrnostní program pro zákazníky obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, který se zaregistruje, se stává automaticky členem ZEZULA Clubu a může nakupovat levněji a využívat exkluzivní klubové výhody:

 • sleva až 20 % na nezlevněné zboží v eshopu i prodejně
 • levnější doprava
 • nižší hranice dopravy zdarma
 • přednostní vyřízení objednávky
 • akční slevy na již zlevněné zboží
 • sleva na půjčovnu a servis v prodejně SNOWBOARD ZEZULA

Pánský neopren O'Neill Hyperfreak Chest Zip 2 mm S/S Spring

Hyperfreak série je vyrobená z neoprenů TechnoButter 3 a TechnoButter 3X, které nově obsahují nejméně 90 % recyklovaných vláken, čímž neztrácí na své kvalitě, ale jsou šetrnější k planetě. Neopren nabízí minimum švů, je o 20 % lehčí, snižuje absorpci vody o 30 % a poskytuje tepelnou izolaci. Navíc je tvarován tak, aby přirozeně padl každé postavě. Využívá nejnovějších technologií a je vyladěný do posledního detailu. Podlepené švy TB3X a především lehké a neuvěřitelně pružné materiály ti zaručí pohodlí i komfortní izolaci. Vhodný je pro teplotu 18-20 °C.

Oblékání neoprénu se systémem F.U.Z.E.

Vysvlékání neoprénu se systémem F.U.Z.E.

Specifikace

 • F.U.Z.E. Chest Entry - exkluzivní systém zapínání (Front Upper Zip Entry), který tě udrží v suchu a umožní neomezenou flexibilitu
 • Minimal Seam Design -  díky využití větších panelů dochází k redukci počtů švů, což má za výsledek ještě více flexibility a odolnosti.
 • 360° Barrier with Drain Holes - bariéra, která je součástí systému F.U.Z.E. a pomáhá blokovat a odvádět vodu od těla.
 • Strategic seamless paddle zones - bezešvý, ergonomicky tvarovaný panel v podpaží, který umožňuje neomezený pohyb, jedinečný design pro maximální pohodlí a flexibilitu
 • TechnoButter 3X Neopren (na ramenou a pažích)
 • TechnoButter 3 Neopren (tělo a nohy)
 • TB3X Fully Taped Seams - nejlehčí a nejpružnější švy. 0,5 mm neopren je aplikován na třikrát lepené švy, které ti pomáhají zůstat v suchu (lepidlo na vodní bázi).
 • Glued and Blindstitched seam - vodotěsné švy, které jsou dvojitě prošité a navíc lepené. Flexloc steh je silnější a pružnější a eliminuje rozpárání
 • Aqua Alpha Neoprene Lamination - neobsahuje rozpouštědla
 • Tloušťka 2 mm - neopren ideální pro teploty 18-20 °C

Materiál

 • Recyklované materiály - exkluzivní materiály jsou nově vyráběny z udržitelných recyklovaných nylonových vláken. Zastávají stejnou kvalitu a výkon a zároveň jsou přívětivější k naší planetě.
 • TechnoButter 3 - prémiový neopren s maximální pružností s hydrofobním povrchem, lehkým pěnovým jádrem ENVY, který ti přinese teplo a komfort. Navržen je pro výkon a odolnost.
 • TechnoButter 3X - exkluzivní neopren značky O'Neill, který je předem napínaný. Pěnové jádro ENVY je lehoučké. Jedná se o nejlehčí, nejpružnější a nejměkčí neopren na trhu a skvěle se přizpůsobí křivkám těla.

 

Neopren O'Neill Hyperfreak Chest Zip 2 mm S/S Spring black/black 2024

Tabulka velikostí

XS S MS M MT LS L LT XLS XLT XL XXL XXXL
A VÝŠKA JEZDCE (cm) 170-175 173-178 169-174 175-180 185-191 171-177 178-183 188-193 174-179 191-196 180-185 183-188 183-191
B OBVOD HRUDNÍKU (cm) 93-95 95-99 99-104 99-104 99-104 104-110 104-110 104-110 110-117 110-117 110-117 117-123 123-130
C OBVOD PASU (cm) 72-75 75-79 79-84 79-84 79-84 84-89 84-89 84-89 89-94 89-94 89-94 94-99 99-112
 

Jak si vybrat neopren?

Kvalitní neopren by měl být součástí výbavy každého wakeboardisty nebo vyznavače jiných vodních sportů – ale víš jaký si vybrat? Tímhle článkem ti usnadníme rozhodování!

Ochrana před prochladnutím, oděrem a slunečním zářením

Základní funkcí neoprenu je tepelná ochrana. Neoprenová kombinéza chrání jezdce nejen před prochladnutím, kdy teploty nejsou zrovna ideální ke koupání, ale také před oděrem a slunečním zářením. Protože voda spolu s větrem tělu odebírá teplo odpařováním, má smysl se neoprenem chránit před prochladnutím i při teplotách nad 20 °C. V teplém počasí, kdy se potřebujeme pouze chránit proti slunečnímu záření, je možné použít také lycru, tedy trička s dlouhým nebo krátkým rukávem. Lycry jsou vyrobené z vysoce kvalitní rychleschnoucí textílie.

Pro správnou tepelnou funkci je důležitá velikost neoprenu

Neopren pracuje tak, že zachytává a udržuje slabou vrstvu vody mezi ním a tělem. Naše tělo tuto vrstvu vody ohřeje a tím nám je v neoprénu krásně teplo. Neopren by tedy měl být pohodlný, ale zároveň těsný. V opačném případě se při ponoření nebo setkání se s větší vlnou dostane dávka ledové vody na záda... A to fakt nechceš!

Do letního počasí tenčí, do chladného silnější neopren

Neopren je vyroben z tenkého chloroprenového kaučuku, neoprenu, který má termoizolační vlastnosti. Používané tloušťky materiálu jsou od 2,5 mm do 6 mm. Obecně platí, že silnější materiál je určen do chladnějšího počasí a naopak. Neoprenů existuje celá řada. Základní rozdělení je následující:

2 základní typy neoprenů

Plná délka bývá jednoduše využívána v chladnějším období či podmínkách. Krátký oblek spíše v letním období, v závislosti na teplotě vody. Krátký oblek pokryje kromě trupu i paže a stehna a je zde tedy lepší pohyblivost končetin.

Vybírejte ale také podle svých subjektivních pocitů

Kombinací střihů existuje celá řada: plavkový, s dlouhým rukávem a krátkými nohavicemi, s tříčtvrtečními nohavicemi či plavkový s dlouhým rukávem. Výběr neoprenu je proto velice subjektivní v závislosti na tom, zda-li vám bývá zima spíše na horní polovinu těla, nebo obráceně, v čem se cítíte lépe, v jakých podmínkách budete nejčastěji jezdit apod.

Jak se tloušťka neoprenu udává a kde ji najdu

Tloušťka je základní údaj a najdeme ji v popisu nebo i názvu neoprenu. Tloušťku neoprenu může udávat pouze jedno číslo (např. 3). Můžeš však narazit i na zápis ve formátu 5/4 nebo 6/4/3.

Tloušťka 3: neopren je všude stejně tlustý, v tomto případě 3 mm.
Tloušťka 5/4: první údaj je tloušťka na trupu (tedy 5 mm) a na kritických místech jako jsou ramena, ledviny apod. Druhý údaj platí pro zbytek těla, tedy končetiny (v tomto případě 4 mm).
Tloušťka 6/4/3: tato třímístná kombinace dává informaci o tloušťce 6 mm na tělo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruce.

Letní neopreny jsou většinou s tloušťkou do 3 mm a jsou vhodné spíše do teplé vody a počasí s teplotami nad 18 °C.
Zimní se označují zpravidla neopreny s tloušťkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývají částečně nebo zcela pogumované. Označení zimní neznamená, že se jedná o neopren určený na zimu, ale spíš na jarní, podzimní a u nás i letní podmínky s teplotami vzduchu a vody okolo 10-20 °C.

Jaký neopren do jakých teplot?

Ideální je kombinace šitých a lepených švů

Šitý šev je jednoduše jenom šitý. Po šití zde tedy zůstanou malé vpichy po jehle. V tomto místě může protékat malé množství vody. Lepený šev je kompletně zacelený gumovým páskem, voda tedy nemá šanci proniknout. Nejlepších tepelných vlastností dosahují neopreny s kombinací šitých a lepených švů. Podlepený šev má zároveň také vyšší pružnost než pouze šitý.

A to nejdůležitější na závěr. Když už máš tohohle mazlíka doma, je potřeba se o něj umět starat. Jak během sezóny, tak i v zimě, kdy odpočívá ve skříni. Mysleli jsme i na tohle a máme pro tebe článek se základníma radama, jak se o svůj neopren starat jako profík!

O'Neill Hyperfreak Chest Zip 2 mm S/S Spring black/black

Neopren O'Neill Hyperfreak Chest Zip 2 mm S/S Spring

Výměna a vrácení zboží

Do 14 dnů od doručení můžeš zboží bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit.

Jak postupovat při výměně nebo vrácení zboží

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace

Jazyk